Oficjalnie: Dariusz Banasik wraca na ławkę trenerską. Poprowadzi klub z pierwszej ligi

Dariusz Banasik

fot. Mateusz Czarnecki

Dariusz Banasik po 336 dniach przerwy wraca na ławkę trenerską. Doświadczony szkoleniowiec poprowadzi pierwszoligowy GKS Tychy. 

GKS Tychy nierówną formą na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy wypisał się praktycznie z walki o awans do PKO BP Ekstraklasy. Drużyna z województwa śląskiego plasuje się obecnie na 13. miejscu w tabeli pierwszej ligi z przewagą pięciu punktów nad strefą spadkową.

Wyniki osiągane przez zespół nikogo w klubie nie satysfakcjonowały. Z tego powodu władze GKS-u postanowiły zakończyć współpracę z dotychczasowym trenerem pierwszego zespołu Dominikiem Nowakiem.

Jego obowiązki przejął Dariusz Banasik, o czym śląski klub poinformował w poniedziałkowe przedpołudnie. Były sternik Radomiaka Radom związał się z nowym pracodawcą kontraktem do końca czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

W minionym tygodniu odbyliśmy szereg spotkań z potencjalnymi kandydatami. Po dogłębnej analizie zdecydowaliśmy się na trenera Dariusza Banasika. Dotychczasową pracą, a szczególnie sukcesami odniesionymi w Radomiaku, udowodnił swoją wartość i zbudował nazwisko na rynku. Mecze przeciwko jego drużynie zawsze były bardzo trudnym wyzwaniem. Liczę, że teraz podobne odczucie będą mieli rywale GKS-u Tychy – przyznał Leszek Bartnicki, Prezes Zarządu KP GKS Tychy.

Banasik pracę z nowym zespołem rozpocznie na początku przyszłego tygodnia. Powód? Sprawy osobiste. Oznacza to, że drużynę w najbliższym meczu ligowym z Resovią poprowadzi asystent Przemysław Pitry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.