Trener Parmy zwolniony. Kto zajmie jego miejsce?

fot. twitter.com/ParmaCalcio_en

Po przegranym meczu z Atalantą w ostatniej kolejce Serie  włoski klub postanowił podjąć radykalne działania. Zarząd Parmy Calcio poinformował, że Fabio Liverani został zwolniony z funkcji trenera.

Nie można powiedzieć, żeby taki ruch włodarzy klubu z Parmy, był niespodzianką. Pod wodzą włoskiego szkoleniowca, zespół wygrał tylko dwa z szesnastu meczów włoskiej ekstraklasy. Dlatego znajduje się on obecnie na osiemnastym miejscu w tabeli Serie A. Z 44-latkiem na ławce trenerskiej, drużyna nie potrafiła wykreować własnego stylu gry. Jedynym pomysłem taktycznym było murowanie swojej bramki i kontratakowanie najlepszym piłkarzem Parmy w tym sezonie – Gervinho. Jednak nawet tak uzdolniony zawodnik nie będzie w stanie unieść ciężaru całego zespołu na swoich barkach. Z tego powodu klub założony w 1913 roku, teraz musi walczyć o utrzymanie się na najwyższym poziomie rozgrywkowym na Półwyspie Apenińskim.

Pojawiły się już pierwsze doniesienia medialne, dotyczące możliwego następcy włoskiego trenera. Do ekipy Parmy ma powrócić Roberto D’Aversa. Szkoleniowiec już raz prowadził ten zespół, jednak został zwolniony w sierpniu ubiegłego roku. W czasie jego wcześniejszej przygody z włoskim klubem 45-latek prowadził drużynę z Parmy w 149 spotkaniach, w których w sumie zdobył 277 punktów. Kolejnym atutem urodzonego w Niemczech trenera, jest nadal obowiązujący go kontrakt. Mimo zerwania współpracy z klubem umowa obowiązuje szkoleniowca do czerwca 2022 roku.

Nikt nie obiecuje, że z innym trenerem, Parma podniesie się jak Feniks z popiołów. Jednak ponowne zatrudnienie D’Aversa lepiej wygląda ze strony finansowej, a to jest teraz szczególnie ważne dla włoskiego klubu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *