Oficjalnie: Nigel Robertha w D.C. United

D.C. United, występujące w amerykańskiej MLS sprowadziło w swoje szeregi Holendra Nigela Robertha z bułgarskiego Lewskiego Sofia, za kwotę miliona euro.

Holender podpisał umowę do 31 grudnia 2023 roku, z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

23-latek jest wychowankiem Feyenoordu Rotterdam, płynnie przechodził przez kolejne szczeble akademii, aż dotarł do pierwszej drużyny, w której udało mu się zadebiutować – dokonał tego w wieku 18 lat w 33 kolejce sezonu 2015/16. Zbudowanie silnej i trwałej pozycji w pierwszej drużynie okazało się przeszkodą nie do pokonania i młody Holender postanowił poszukać sobie szczęścia w innym miejscu. Jego wybór padł na drużynę z zaplecza holenderskiej ekstraklasy – SC Cambuur Leeuwarden. Tam grał solidnie, miał kilka przebłysków, ale nic szczególnego – był zwykłym solidnym ligowym napastnikiem, który gwarantował te kilka bramek w sezonie. Jednak trzeba też zaznaczyć, że kontuzje mu nie ułatwiały – szczególnie kontuzja uda, której nabawił się w pierwszym z dwóch sezonów występów w Cambuur, wykluczyła go z gry na 3 miesiące.

Po okresie spędzonym w Cambuur postanowił szukać wyzwań za granicą i tak trafił do Bułgarii, trzeba przyznać, że to dość egzotyczny kierunek jak dla Holendra. W Bułgarii bronił barw Lewskiego Sofia. Zanotował całkiem przyzwoite liczby – 45 meczów, 20 bramek i 8 asyst.

Przyzwoitą grą wzbudził zainteresowanie D.C. United, które przygotowuje się do sezonu i szuka wzmocnień. Poprzedni sezon był dla ekipy z Waszyngtonu bardzo nieudany – nie udało im się awansować do play-offów MLS, zajęli dopiero przedostatnie miejsce we wschodniej konferencji.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *