Fenerbahce zmienia trenera

Klub ze Stambułu postanowił rozwiązać umowę za porozumieniem stron z dotychczasowych pierwszym trenerem zespołu – Erolem Bulutem.

Czterdziestosześcioletni były już trener prowadził zespół w 34 spotkaniach. Średnia punktu na mecz, może wydawać się imponująca, bo są to aż 2 punkty na mecz, lecz w lidze przełożyło się to zaledwie na 3 miejsce za lokalnymi rywalami – Galatasarayem i Besiktasem.

Tymczasowym trenerem został Emre Belözoğlu. W lipcu zeszłego roku zakończył on karierę piłkarską i od razu po zawieszeniu butów na kołku został dyrektorem sportowym. Teraz przed czterdziestolatkiem nowe wyzwania. Jako zawodnik Turek reprezentował klub ze Stambułu od 2008 roku, z przerwami na grę w Hiszpanii w barwach Atlético Madryt (zaledwie 8 miesięcy, od lipca 2012 roku do lutego 2013) oraz na grę w Basaksehirze (2015-2019).

W obecnym sezonie Fenerbahce zajmuje trzecie miejsce w lidze po 30 kolejkach, ze stratą 5 punktów do liderującego Beskiktasu, „Czarne Orły” mają jeszcze jeden zaległy mecz do rozegrania. Poza ligą „Kanarki” grały jeszcze tylko w Pucharze Turcji, z którego odpadły w ćwierćfinale po dogrywce z Basaksehirem.

Wszyscy zdaja sobie sprawę z tego, że jest to tylko rozwiązanie tymczasowe, do końca bieżącego sezonu. Ruszyła giełda nazwisk, kto może od przyszłego sezonu zasiąść za sterami drużyny żółto-niebieskich. W mediach przewija się nazwisko Joachima Löwa, który obecnie prowadzi seniorską reprezentację Niemiec. Niemiec będzie za pół roku wolnym graczem, po tym jak postanowił pożegnać się z reprezentacją Naszych zachodnich sąsiadów.

 


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl
Zakład bez ryzyka 500 zł i bonus od depozytu 50 zł na Superbet.pl
Freebet 50 zł, zakład bez ryzyka 600 zł i bonus od depozytu 1000 zł na Betfan.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *