Oficjalnie: Miroslav Klose z nowym wyzwaniem. Będzie trenował drużynę z 2. Bundesligi

https://x.com/1_fc_nuernberg/status/1800445330791813412/photo/1

Miroslav Klose został dzisiaj przedstawiony jako nowy trener 1. FC Nürnberg.

Legendarny napastnik po odwieszeniu butów na kołek zajął się szkoleniem. Na początku swej przygody trenował grupy młodzieżowe w Bayernie Monachium. Później był asystentem trenera w pierwszej drużynie. W lipcu 2022 roku podjął się za to samodzielnej pracy w SCR Altach. Spędził tam niecały rok i od marca 2023 roku poszukiwał pracy.

Teraz wiadomo, że przez najbliższy czas będzie odpowiadał za wyniki 1. FC Nürnberg.

Der Club występuje w drugiej lidze niemieckiej. Sezon 2023/24 zakończyli na 12. miejscu, czyli zdecydowanie poniżej oczekiwań.

– Tradycja, pasja, uczciwa praca, wspaniali kibice – to wszystko, co kocham w piłce nożnej i co kojarzy mi się z 1. FC Nürnberg. Dlatego ta oferta mnie od razu zainteresowała. Dzięki pracy z młodymi talentami klub ma świetne fundamenty, na których chcemy budować. Znam i cenię Jotiego [Chatzialexiou, dyrektor sportowy] od wielu lat. Nadajemy na tych samych falach, jeśli chodzi o ludzi i sposób myślenia o piłce nożnej. Teraz nadszedł czas, aby zacząć działać, zabrać się do pracy i dobrze rozpocząć sezon – mówił Klose tuż po podpisaniu kontraktu.

źródło: 1. FC NürnbergDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.