Oficjalnie: Milić w Lechu Poznań

Antonio Milić

Zdjęcie: : lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

Antonio Milić przenosi się z Anderlechtu do Lecha Poznań na zasadzie definitywnego transferu.

Milić to 26-letni środkowy obrońca. Sezon 2019/20 spędził na wypożyczeniu z Anderlechtu do Rayo Vallecano. Z belgijskim klubem związął się w 2018 roku. Wcześniej grał jeszcze w KV Oostende, a wychowankiem jest Hajduka Split.

– W mojej dotychczasowej karierze występowałem na trzech różnych pozycjach w linii defensywy, jednak tą wiodącą w moim przypadku jest środek obrony i tam najbardziej lubię grać. Gdyby jednak klub potrzebował, abym biegał na lewej stronie, też nie będzie z tym problemu. Lubię, kiedy zespół, w którym jestem chce grać w piłkę i dominować na boisku. Dlatego zdecydowałem się na transfer do Lecha, bo słyszałem, że jest drużyną, która właśnie taki styl preferuje. Wiem też, że jest jednym z największych klubów w Polsce i zawsze chce walczyć o najwyższe cele w lidze, co bardzo mi odpowiada – deklaruje Milić, cytowany przez oficjalną stronę internetową Lecha.

26-letni obrońca ma na koncie także trzy występy w reprezentacji Chorwacji, dla której grał wcześniej również często w kadrach młodzieżowych. W ekipie wicemistrzów świata zadebiutował we wrześniu 2018 roku

Z Lechem związał się 2,5-letnim kontraktem z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Źródło: Lech Poznań

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *