Gasperini ujawnił powody odsunięcia od składu Papu Gómeza

goal.com

Szkoleniowiec Atalanty Bergamo, wyjaśnił czemu nagle przestał wystawiać Papu Gómeza. Co ciekawe, według Włocha nie zadecydowała kłótnia, a zupełnie inne czynniki.

Argentyński ofensywny zawodnik, ostatni raz pojawił się na murawie w pierwszej połowie meczu Ligi Mistrzów z FC Midtjylland (1:1). W przerwie tego spotkania, miało dojść do kłótni pomiędzy zawodnikiem, a trenerem. Wkrótce po tym konflikt nawarstwiał się, a żadna ze stron nie prowadziła do zażegnania go.

Po tym wydarzeniu, Gómez zagrał jeszcze raptem dwa razy, a od pewnego czasu nie zostaje umieszczany nawet w kadrze meczowej. Trzeba także powiedzieć, że nieobecność kapitana zespołu, wcale nie wpłynęła negatywnie na wyniki. Od momentu definitywnego odstawienia 32-latka, Atalanta zagrała pięć meczów, w których zdobyła 13 punktów.

Kiedy Gasperini został poproszony o skomentowanie swojej decyzji, o odstawieniu doświadczonego piłkarza od zespołu, usłyszeliśmy nową i nieznaną wersję.

– Odsunięcie Papu Gómez zostało podyktowane innymi czynnikami. Podjąłem taką decyzję, ponieważ musiałem znaleźć inny sposób na grę. W tym momencie potrzebowaliśmy więcej waleczności i Gómez nie dostosowywał się do wprowadzanych zmian, cierpiał w pomocy i dlatego Remo Freuler pomaga nam dużo bardziej. W poprzednich sezonach też zmienialiśmy taktykę i wtedy decyzje były przez wszystkich bardziej akceptowane niż teraz – powiedział szkoleniowiec Atalanty.

Już teraz włoskie media donoszą, że, jeśli Gasperini nie przywróci Argentyńczyka do kadry, to zawodnik będzie napierać na transfer. Okolicznością sprzyjającą odejściu piłkarza, jest zimowe okno transferowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *