Giganci zawalczą o wielki talent Bayernu

fcbayern.com

Jamal Musiala już za niedługo będzie musiał wybrać, który kraj zamierza w swojej karierze reprezentować. Walkę o talent Bayernu Monachium stoczą federacje Niemiec i Anglii.

Musiala w tym sezonie zaskarbił sobie zaufanie Hansiego Flicka. Szkoleniowiec “Bawarczyków” daje młodemu pomocnikowi mnóstwo szans, które ten wykorzystuje. W tym sezonie zagrał on już w 18 meczach i zdobył w nich trzy bramki. Pewnie już za niedługo dostanie pierwsze powołanie do seniorskiej reprezentacji. Pytanie tylko, czyje barwy zamierza on reprezentować.

Wybierać będzie między Anglią i Niemcami. Mama Musialy jest Niemką, tata pochodzi z Nigerii, a sam piłkarz wychował się w Anglii. To właśnie tam nauczył się piłkarskiego rzemiosła i ostatnio występował w reprezentacji Anglii U21. Musiala grał również dla reprezentacji Niemiec U16.

Walka w szatni

Ostatnio w wywiadzie Serge Gnabry przyznał, że zawodnicy reprezentacji Niemiec w szatni Bayernu namawiają go na grę pod batutą Joachima Loewa:

– Nie możemy sobie pozwolić na stracenie takiego talentu. Staram się go przekonać do gry w reprezentacji Niemiec. To wielki, wielki piłkarz. Wystarczyło, by pojawił się na treningach kilka razy, a już wiedzieliśmy, że będzie znakomitym zawodnikiem.

Już niedługo Musiala będzie ważnym ogniwem Bayernu. Do tego czasu pewnie będzie już po debiucie w seniorskiej reprezentacji, ale to, jaki będzie to kraj, dopiero się przekonamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *