Oficjalnie: Michał Żewłakow dyrektorem sportowym Motoru Lublin

Michał Żewłakow

Kanał Sportowy

Roszady kadrowe w drugoligowym Motorze Lublin. Nowym dyrektorem sportowym lubelskiej drużyny został Michał Żewłakow.

Karuzela zmian kadrowych w drugoligowym klubie ruszyła wraz z przejęciem Motoru przez lokalnego przedsiębiorcę Zbigniewa Jakubasa i jego firmę Jakubas Investment sp. z. o. o.  21 października doszło do zmian w Radzie Nadzorczej klubu. Decyzją akcjonariuszy, w nowym składzie znaleźli się Marta Daniewska i Bogusław Leśniodorski, związany przez wiele lat z Legią Warszawa.

W piątek, 30 października nowe władze klubu doprowadziły do zmian w zarządzie. Dotychczasowy prezes Paweł Majka oraz wiceprezes Jacek Czarecki podali się do dymisji. Decyzję tę przyjęła Rada Nadzorcza. Nowym prezesem Motoru Lublin została Marta Daniewska.

Nowym dyrektorem sportowym klubu został natomiast doświadczony w tej profesji Michał Żewłakow, który taką samą funkcję piastował w Legii Warszawa i Zagłębiu Lubin. 44-latek jest personą, której kibicom w Polsce przedstawiać nie trzeba. Żewłakow jest bowiem członkiem Klubu Wybitnego Reprezentant Polski. W narodowych barwach wystąpił w 102 spotkaniach, w których strzelił 3 bramki. Żewłakow zdobywał mistrzostwa Belgii, Grecji i Polski, będąc piłkarzem wielu utytułowanych klubów takich jak: Anderlecht Bruksela, Olympiakos Pireus i Legia Warszawa.

– Zapowiadałam transfery i cieszę się, że mogę ogłosić pierwszy z nich. Od dziś Michał Żewłakow dołącza do naszego klubu i będzie pełnić funkcję dyrektora sportowego. O stronę sportową Motoru Lublin mogę być więc spokojna. To dla nas duże wyróżnienie, że osoba z takim doświadczeniem pomoże w rozwoju klubu – mówi prezes Motoru, Marta Danowska, cytowana przez oficjalną stronę klubu.


ODBIERZ 1500 PLN I TYPUJ ZAKŁADY W SUPERBET.PL


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.