Oficjalnie: Liverpool ma nowego dyrektora sportowego! Wcześniej pracował w Wolfsburgu

Jorg Schmadtke

Zdjęcie: www.liverpoolfc.com

Jorg Schmadtke został przedstawiony jako nowy dyrektor sportowy Liverpoolu. 59-letni Niemiec rozpocznie swoją nową rolę 1 czerwca. Długość kontraktu nie została ujawniona.

187 – dokładnie tyle dni Liverpool potrzebował na znalezienie następcy Juliana Warda. Rezygnacja Anglika ze stanowiska dyrektora sportowego była szokiem dla wszystkich związanych z tym zespołem. Brytyjskie media sugerowały, że głównym powodem jego odejścia były powody osobiste, a same władze miały niechętnie zaakceptować jego okres wypowiedzenia. Ale jak wiemy z niewolnika nie ma pracownika i od dzisiaj jego obowiązki przejmie były dyrektor sportowy Wolfsburga, Jorg Schmadtke. Niemiec dołączył do “The Reds” po ponad czterech latach pełnienia tej samej roli w Wolfsburgu.

Po jego zatrudnieniu prezes Fenway Sports Group, Mike Gordon, zabrał gło ws. jego zatrudnienia: – Po pierwsze, chciałbym powitać Jorga w Liverpoolu ze świadomością, że wniesie bogatą wiedzę i doświadczenie do roli, w której takie cechy mogą być korzystne zarówno dla niego, jak i dla nas – podkreślił i dodał:

Jorg będzie współpracował z działem operacyjnym, który będzie nadal wspierał Jürgena Kloppa, zgodnie z naszymi nieustannymi dążeniami do dalszego rozwoju klubu we wszystkich obszarach. Chciałbym również podziękować Julianowi Wardowi, który bardzo ciężko pracował. Życzymy Julianowi i jego rodzinie wszystkiego najlepszego w przyszłości i dziękujemy mu za wszystko, co zrobił dla Liverpoolu w ciągu ostatnich 11 lat – zakończył.

Jurgen Klopp odgrywał kluczową rolę w procesie zatrudnienia Schmadtke wraz z dyrektorem naczelnym Billym Hoganem.Jorga Schmadtke znam od bardzo, bardzo dawna. Wiem, że jest dobrym i mądrym człowiekiem. Ma charakter, ma dobrą osobowość, dobry humor. Ale jego transfer nie będzie miał nic wspólnego ze mną – powiedział Klopp na początku tego miesiąca. Schmadtke, który był bramkarzem Fortuny Düsseldorf i Freiburg w latach 80. i 90., ma bogate doświadczenie jako dyrektor wykonawczy w Niemczech. Wcześniej pracował w Akwizgranie, Hanowerze, Kolonii, a ostatnio jako dyrektor sportowy Wolfsburga.

Źródło: Liverpoolfc.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.