Fernando Santos powołał kadrę na czerwcowe zgrupowanie, nie ma miejsca dla Kuby Błaszczykowskiego

Fernando Santos | Reprezentacja Polski

Shutterstock/Mikołaj Barbanell

Fernando Santos odkrył karty przed czerwcowym zgrupowaniem reprezentacji Polski. Wśród powołanych nie znaleźli się Kamil Glik oraz Grzegorz Krychowiak.

Polacy 16 czerwca zmierzą się w towarzyskim spotkaniu z reprezentacją Niemiec na PGE Narodowym. Następnie zmierzą się w Kiszyniowie z Mołdawią w ramach eliminacji mistrzostw Europy 2024.

Portugalski selekcjoner postawił na zaskakujące wybory, jak w przypadku Przemysława Wiśniewskiego, Bartosza Slisza czy Mateusza Łęgowskiego. Nie ma miejsca jednak dla m.in. Matty’ego Casha oraz Dawida Kownackiego, który niedawno porozumiał się z Werderem Brema.

– Kuba Błaszczykowski nie mógł być wśród powołanych. Oczywiście mamy szacunek dla jego dokonań. To zawodnik z ogromną historią – miałem okazję grać przeciwko niemu. Reprezentacja chce go pożegnać, szanuję tę tradycję i kulturę. Będzie on obecny podczas spotkania, jeszcze porozmawiamy o tym, jak będzie to wyglądać – wytłumaczył Santos.

Bramkarze: Bartłomiej Drągowski, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny

Obrońcy: Tomasz Kędziora, Bartosz Bereszyński, Jan Bednarek, Jakub Kiwior, Przemysław Wiśniewski, Mateusz Wieteska, Arkadiusz Reca

Pomocnicy: Krystian Bielik, Ben Lederman, Bartosz Slisz, Mateusz Łęgowski, Karol Linetty, Damian Szymański, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński, Przemysław Frankowski, Jakub Kamiński, Michał Skóraś, Nicola Zalewski

Napastnicy: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Karol Świderski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.