Oficjalnie: Lechia Gdańsk porozumiała się ze Słoweńcem

lechia

Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com

Egzon Kryeziu przedłużył kontrakt z Lechią Gdańsk do końca czerwca 2023 roku. 21-latek Od 2020 roku pokazał się w jedenastu meczach w PKO Ekstraklasie.

Egzon Kryeziu dołączył do gdańskiej drużyny w lutym 2020r. Klub zdecydował się przedłużyć kontrakt z zawodnikiem na kolejny sezon. – Jestem bardzo zadowolony z tego, że mogę nadal trenować i grać dla Lechii Gdańsk – powiedział Egzon Kryeziu.

Kryeziu jest wychowankiem słowackiego klubu NK Trigiav. Ponadto od 2015 do 2019 roku grał w reprezentacjach młodzieżowych swojego kraju. W 2020 roku, po przyjściu do gdańskiego Klubu, Egzon codziennie pokazywał swoje zaangażowanie. W rundzie jesiennej sezonu 2021/2022 rozegrał 7 spotkań w ramach Ekstraklasy.

– Dziękuję klubowi, że postanowił przedłużyć umowę z Egzonem. Jestem przekonany, że  jest to właściwa decyzja i Egzon w następnym okresie dobrze się rozwinie. Jest to zawodnik, który w spotkaniach pokazał, że jest w stanie zagrać na naprawdę wysokim poziomie. Jestem przekonany, że w przyszłości będzie to robić regularnie. Widzę w nim duży potencjał piłkarski i dużą inteligencję boiskową, ale musi nauczyć się pokazywać swoje umiejętności systematycznie – przyznał Tomasz Kaczmarek.

– Egzon jest bardzo dobrym chłopakiem, ma duży szacunek u swoich kolegów w szatni. Chciałbym, żeby na boisku pokazał trochę inny charakter. Jestem przekonany, że jest on w stanie grać jeszcze agresywniej i odważniej. Jeśli uda mu się zrobić ten krok, to wiem , że stanie się bardzo dobrym zawodnikiem. Obydwaj mamy świadomość, że teraz przyszedł bardzo ważny moment w jego karierze, kiedy musi regularnie pokazywać swoją jakość – kończy opiekun biało-zielonych.

źródło: lechia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.