Oficjalnie: Korea Południowa zwolniła Jurgena Klinsmanna

kfa.or.kr

Jurgen Klinsmann stracił posadę selekcjonera w Korei Południowej po zaledwie dwunastu miesiącach pełnienia tej funkcji.

59-letni Niemiec przejął azjatycka kadrę w lutym zeszłego roku. Miał poprowadzić Koreę Południową do awansu na mistrzostwa świata w 2026 roku. Porażka w półfinale Pucharu Azji spowodowała wcześniejsze rozstanie z Klinsmannem. Na tytuł mistrzowski na azjatyckim kontynencie czekają już 64 lata.

W trakcie turnieju, miało dochodzić do bójek i częstych pretensji zawodników. Kapitan Hueng-Min Son złamał palec w trakcie kłótni z kolegami z drużyny. Według Koreańskiego Związku Piłki Nożnej (KFA) do zdarzenia doszło podczas kolacji.

Klinsmann nie chciał podawać się do dymisji po szokującej klęsce z Jordanią (0:2). Federacja jednak podjęła zgoła inną decyzję. – Doszliśmy do konsensusu, że Klinsmann nie może z różnych powodów sprawować przywództwa jako główny trener reprezentacji narodowej i że konieczna jest zmiana – przekazano.

Tymczasem w samej Korei nie miał zbyt dobrej prasy, ponieważ na co dzień wolał mieszkać w Kalifornii. Seulska gazeta obliczyła, że w ciągu pierwszych sześciu miesięcy pracy, niemiecki trener spędził w kraju zaledwie 67 dni. W przeciwieństwie do poprzednich zagranicznych trenerów, którzy wszyscy pracowali w stolicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x