Oficjalnie: Jose Mourinho w Tottenhamie Hotspur

skysports.com

Wczoraj późnym wieczorem Tottenham Hotspur postanowił zwolnić Mauricio Pochettino, a miejsce Argentyńczyka dość niespodziewanie zajął Jose Mourinho, z którym związano się do końca rozgrywek 2022/2023.

Portugalczyk jest jednym z najbardziej utalentowanych menedżerów na świecie, który zdobył w karierze 25 trofeów. Jest znany ze swojej sprawności i zarządzenia w FC Porto, Chelsea FC, Interze Mediolan, Realu Madryt oraz Manchesterze United. Zdobył krajowy tytuł w czterech różnych krajach (Portugalia, Anglia, Włochy i Hiszpania) i jest jednym z zaledwie trzech menedżerów, którzy dwukrotnie wygrali Ligę Mistrzów UEFA z dwoma klubami, FC Porto w 2004 roku i Inter Mediolan w 2010 roku. Ponadto trzykrotnie został mistrzem Premier League z Chelsea (2005, 2006, 2015).

Ma bogate doświadczenie, może inspirować zespoły i jest świetnym taktykiem. Zdobył wyróżnienia w każdym klubie, w którym trenował. Wierzymy, że wniesie energię i wiarę do naszej szatni – powiedział Daniel Levy, prezes klubu. – Jestem podekscytowany dołączeniem do klub o tak wielkim dziedzictwie i tak gorliwych kibiców. Podnieca mnie jakość zarówno drużyny, jak i akademii. Przyciągnęła mnie praca z tymi zawodnikami – cytuje oficjalna witryna Tottenhamu Jose Mourinho.

źródło: tottenhamhotspur.com / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *