Ekstraklasa: Lukas Podolski zagra w Górniku Zabrze?

fot. promiflash.de

Sympatia Lukasa Podolskiego do Górnika Zabrze nie jest żadną tajemnicą. Napastnik reprezentacji Niemiec nigdy nie ukrywał, że rozważa zakończenie kariery właśnie w tej drużynie. Jak podaje “Przegląd Sportowy”, klub negocjuje obecnie warunki ewentualnego kontraktu z Lukasem. Jego umowa z Japońskim zespołem Vissel Kobe kończy się po obecnym sezonie.

Lukas Podolski urodził się w 1985 roku w Gliwicach. Napastnik wyjechał jednak z Polski, i wybrał jednak grę w reprezentacji Niemiec. Występował m. in. w Kolonii, Bayernie Monachium, Interze, Arsenalu, a od 2017 roku w Japońskim klubie Vissel Kobe, gdzie grał wraz z Andresem Iniestą. Jego kontrakt kończy się po obecnym sezonie, i 34-letni Niemiec myśli już o powrocie do Europy.

Zdaniem “Przeglądu”, Podolski jest w trakcie rozmów z Górnikiem Zabrze. Górnik to klub, który Podolski od lat darzył wielką sympatią, i możliwość zakończenia przez Niemca kariery właśnie w tej drużynie zawsze była przez niego brana pod uwagę. Były reprezentant Niemiec ma też być zainteresowany działalnością biznesową w naszym kraju.

Przedstawiciele zabrzańskiego klubu nie pogardzili by pewnie taką okazją. Podolski to świetny snajper, ma na koncie 192 bramki w piłce klubowej, oraz 49 goli w Reprezentacji, z którą zdobył w 2014 roku Mistrzostwo Świata. Zawodnicy Górnika natomiast mają problemy ze zdobywaniem bramek. W 15 kolejkach obecnego sezonu strzelili ich jedynie 14, i zajmują obecnie 12 miejsce w tabeli Ekstraklasy.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *