Oficjalnie: Jesse Lingard wzmacnia “Młoty”

YouTube

Potwierdziły się doniesienia o zmianie klubu przez Jesse’go Lingarda. Anglik dołącza do West Hamu na zasadzie wypożyczenia. Opuszcza tym samym Manchester United i powalczy o regularną grę by pojechać na EURO. 

28-latek związał się z “Młotami” na zasadzie półrocznego wypożyczenia obowiązującego do końca bieżącego sezonu. Nie ma w umowie klauzuli przymusu ani nawet opcji wykupu gracza przez West Ham. 

Nie mam żadnych gwarancji, ale przyszedłem tutaj ciężko pracować by wspomóc zespół i wnieść swoje doświadczenie. To moje główne cele – powiedział przywdziewając barwy klubu z London Stadium 

Lingard przybywa do Londynu z Manchesteru United. W barwach “Czerwonych Diabłów” rozegrał aż 210 spotkań 33-krotnie trafiając do siatki i notując 20 asyst. Co więcej, w owym czasie zdobył z United Puchar Anglii, Puchar Ligi oraz wygrał Ligę Europy. 

Jeśli chodzi o kadrę, do której piłkarz pragnie powrócić, rozegrał dla niej jak dotąd 24 spotkania. Teraz ma szansę dodać do tego kolejne, w tym te na EURO, gdyż w ekipie prowadzonej przez Davida Moyesa z pewnością będzie miał więcej możliwości regularnej gry niż w prowadzonym przez Ole Gunnara Solskjæra Manchesterze United.

Z Moyesem zresztą Jesse Lingard zetknął się już w przeszłości. Słowo zetknął jest zresztą tyleż trafne, że jako szkoleniowiec “Czerwonych Diabłów”, Moyes dwukrotnie wypożyczał 28-letniego Anglika do Birmingham City oraz Brighton. Koniec końców zatem wówczas z jego usług właściwie nie korzystał. Gdy zaś Lingard powrócił z wypożyczeń, spotkał już innego trenera.

W obecnych rozgrywkach gracz rzadko występował w barwach United. Wyszedł na boisko jedynie trzykrotnie i to wyłącznie w krajowych pucharach. 


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *