Oficjalnie: Pep Guardiola z nowym kontraktem!

Koniec spekulacji na temat przyszłości Pepa Guardioli. Manchester City ogłosił prolongowanie nowej umowy z hiszpańskim szkoleniowcem do lata 2023 roku. Dotychczasowe warunki wiązały go z klubem do końca bieżącego sezonu.

Guardiola przybył na Etihad Stadium przed sezonem 2016/2017. Za jego kadencji Manchester City dwukrotnie sięgnął po mistrzostwo Anglii, trzykrotnie  po Puchar Ligi Angielskiej, jeden raz wywalczył Puchar Anglii oraz dwa razy triumfował w pojedynkach o Tarczę Wspólnoty. Zdobycie ośmiu trofeów wiązało się również z fundamentalnym wpływem na styl gry zespołu, a także ustanowieniem nowych rekordów. Pod jego kierownictwem zespół wygrał 181 ze wszystkich 245 spotkań. Niespełnionym celem wciąż pozostaje zwycięstwo w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

Odkąd przybyłem do Manchesteru City, czułem się tak mile widziany w klubie, jak i w samym mieście – ze strony zawodników, personelu, kibiców, ludzi z Manchesteru oraz prezesa i właściciela – powiedział Pep Guardiola po zawarciu nowej umowy.

Wspólnie osiągnęliśmy naprawdę wiele. Strzeliliśmy wiele goli, zdobyliśmy trofea i wszyscy jesteśmy bardzo dumni z tych osiągnięć. Wyzwaniem dla nas jest ciągłe doskonalenie się i ewolucja. Jestem bardzo podekscytowany, że mogę być tego częścią – dodał Hiszpan.

Wypełnienie kontraktu na nowych warunkach sprawi, że Guardiola zostanie drugim menedżerem z najdłuższym stażem w klubie w powojennej historii. Wyprzedzi Joe Mercera, który prowadził Manchester City w latach 1965-1971.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.