Były reprezentant Niemiec mocno o Joachimie Loewie

dfb.de


Po historycznej przegranej niemieckiej drużyny z reprezentacją Hiszpanii – 0:6 – na trenera Joachima Loewa wylała się fala krytyki. Na łamach „Sky”, swoją opinię wyraził również 57-krotny reprezentant Niemiec – Dietmar Hamann.

Takiego występu, jak ten reprezentacji Niemiec w Hiszpanii – 6:0 – nie da się niczym wyjaśnić. Pod wodzą Rudiego Völlera przegraliśmy 5: 1 z Anglią w Monachium w kwalifikacjach do mundialu 2002. Zespołu z tamtych czasów nie można porównać z dzisiejszym. – komentuje obecny trener Stockport.

Hamann zarzuca również Loewowi utratę umiejętności motywowania zawodników. Wskazuje na brak kogoś, kto umiałby pokierować reprezentacją. W artykule ekspert zwraca też uwagę na wyjazd Niemców do Rosji na Mistrzostwa Świata w 2018 roku. Warto przypomnieć, że drużyna Loewa odpadła w fazie grupowej, zajmując ostatnie miejsce za drużynami Szwecji, Meksyku i Korei Południowej.

Były reprezentant wyraża też swoje niezadowolenie, z odrzucenia przez selekcjonera doświadczonych piłkarzy, którzy mogli jeszcze grać w drużynie narodowej. Głównie chodzi tu o: Thomasa Mullera, Matsa Hummelsa i Jerome’a Boatenga. Hamann uważa, że trener reprezentacji za wcześnie odwołał tych zawodników, przez co w obecnej w niemieckiej ekipie brakuje doświadczenia.

Gracze tacy jak Phillip Max i Robin Koch – podobnie jak wielu innych – dostali wczoraj mocną nauczkę. CI zawodnicy muszą widzieć, że robią postępy. Ale jest to możliwe tylko wtedy, gdy masz oś doświadczonych graczy, na których reprezentacja może polegać. W tej chwili tak nie jest. Joshua Kimmich też nie będzie w stanie zawsze tego udźwignąć sam, potrzebujemy więcej graczy tego rodzaju. – mówi dalej Dieter Hamann.

Były piłkarz Bayernu Monachium i Liverpoolu snuje również przypuszczenia co do przyszłości Joachima Loewa w reprezentacji Niemiec. Nie dopuszcza możliwości, żeby Loew zrezygnował z posady selekcjonera drużyny narodowej:

Uważam za wykluczone, że sam Loew zrezygnuje. (…) Myślę też, że jest bardzo mało prawdopodobne, aby cokolwiek się stało ze strony DFB (Niemiecki Ogólnokrajowy Związek Sportowy). Dlatego możemy oszczędzić sobie dyskusji o trenerze. (…) Oliver Bierhoff udzielił Loewowi pełnego poparcia, więc sprawa została już wyjaśniona.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.