Oficjalnie: GKS Bełchatów ma nowego trenera

gksbelchatow.com

Patryk Rachwał został nowym trenerem GKS-u Bełchatów. 40-latek zastąpił na stanowisku trenera Marcina Węglewskiego. Przed czterokrotnym reprezentantem Polski stoi niemałe wyzwanie, ponieważ będzie to jego pierwsza praca trenerska na własny rachunek. 

GKS Bełchatów minionego sezonu Fortuna 1.ligi nie zaliczy do udanych. Klub z województwa łódzkiego zajął ostatnie miejsce w tabeli i z hukiem spadł do drugiej ligi. W związku z powyższym władze klubu zakończyły współpracę z trenerem Marcinem Węglewskim, który przy Sportowej pracował od 10 listopada 2017 roku. 43-latek najpierw pełnił funkcję dyrektora sportowego klubu, później asystenta trenera zespołu do lat 19, by na koniec poprowadzić pierwszą drużynę w 47 oficjalnych spotkaniach.

Miejsce Marcina Węglewskiego na ławce trenerskiej zajął Patryk Rachwał. 40-letni szkoleniowiec związał się z górniczym klubem roczną umową. Dla Rachwała będzie to pierwsza samodzielna praca w charakterze głównego trenera drużyny. Początkujący w piłce seniorskiej trener dotychczas znajdował się w sztabie szkoleniowym GKS-u Bełchatów, z którego jednak odszedł 21 maja bieżącego roku.

Nowy opiekun bełchatowskiego klubu posiada uprawniającą do prowadzenia drużyny w eWinner 2 Lidze licencję UEFA A.

Patryk Rachwał jako piłkarz przywdziewał trykoty Górnika Zabrze, FC Energie Cottbus, FC Sachsen Leipzig, Widzewa Łódź, Wisły Płock, GKS-u Bełchatów, Polonii Warszawa i Zagłębia Lubin. Rachwał zawiesił buty na kołku po zakończeniu sezonu 2018/2019. 40-latek ma na swoim koncie Puchar Polski (2005/2006) i Superpuchar Polski (2006/2007). Oba trofea zdobył reprezentując barwy Wisły Płock.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.