Oficjalnie: Emil Kot dyrektorem ds. skautingu Wisły Płock

wisla-plock.pl

We wtorek, 1 grudnia Emil Kot został nowym dyrektorem ds. skautingu Wisły Płock.

W ciągu trwającego tygodnia w Wiśle Płock zaszło kilka zmian personalnych w pionie zarządzającym klubem. W poniedziałek zarząd płockiej drużyny podjął decyzję o zakończeniu współpracy z dyrektorem sportowym Markiem Józwiakiem. Jego miejsce zajął Paweł Magdoń.  We wtorek nowym dyrektorem ds. skautingu Wisły Płock został Emil Kot.

Cel jest jeden: wzmocnić drugi zespół, ale ściągnąć przy tym do klubu także utalentowanych zawodników z roczników 2003-2005. Docelowo każdy chłopak, który przyjedzie na testy, będzie brany pod uwagę jako potencjalne wzmocnienie pierwszego zespołu. Najpierw drugiego, ale przy odpowiednim rozwoju mamy nadzieję, że w ciągu kilku lat będzie stanowił o sile Wisły Płock. Będę dążył do tego, aby trafiło do nas jak najwięcej jakościowych zawodników – powiedział Kot, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Emil Kot posiada licencję trenerską UEFA B. 30-latek może pochwalić się 12-letnim doświadczeniem w piłce młodzieżowej, jak i seniorskiej. Pracował w klubach z niższych lig angielskich, a także w akademiach West Hamu United i Arsenalu Soccer Schools. Odbył też staże w dwóch ekstraklasowych klubach: Jagiellonii Białystok i Lechu Poznań. Był także zatrudniony w Polonii Warszawa, KS Pniewo i Marcovii Marki. 30-latek jest pomysłodawcą i organizatorem projektu „Ty też masz szansę” oraz współzałożycielem organizacji Football Courses.

Źródło: wisla-plock.pl, własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.