Liga Mistrzów: Lokomotiv pokonany przez Salzburg po katastrofalnych błędach w obronie

Salzburg

OneFootball

Lokomotiv z wyłączonym przez koronawirusa Grzegorzem Krychowiakiem stanął przed ważnym wyzwaniem w kontekście pozostania w europejskich pucharach. Stanął, lecz poległ. Salzburg tego wieczora okazał się lepszy i realnie Lokomotiv gra jeszcze tylko o Ligę Europę.

Pierwszego gola Salzburg zdobył w 28′ minucie. Piłka wrzucona lobem w pole karne okazała się niecelna, ale obrońcy rosyjskiej ekipy nie byli w stanie wybić futbolówki. Nie byli zresztą w stanie tego zrobić bardzo długo, bo łącznie w tej akcji padły cztery strzały. Dopiero trzecia próba dobitki wpadła do siatki, a szczęśliwcem okazał się Mergim Berisha. Obrona Lokomotivu delikatnie mówiąc się nie popisała. Nie popisała się także kilkanaście minut później, gdy austriacka drużyna podwyższyła na 2:0. Ostatni obrońca moskiewskiej ekipy chcąc z powietrza zagrać do kolegi nie ocenił sytuacji wokół siebie dostatecznie dobrze. Piłkę zagrał, lecz nieczysto i trafiła wprost pod nogi rywala. Ten korzystając z totalnego rozluźnienia szyków obronnych gospodarzy zagrał prostopadle do Berishy, który po chwili mógł się cieszyć ze swojej drugiej bramki. Uderzył bowiem mocno i pewnie przy słupku nie dając szans bramkarzowi.

Lokomotiv złapał kontakt na około 10 minut przed końcem gry. Popchnięcie w polu karnym zaowocowało podyktowaną jedenastką, którą pewnie wykorzystał Anton Miranchuk strzelając w przeciwległy róg względem interwencji Cicana Stankovicia. Z kontaktu nacieszyli się jednak zaledwie 2 minuty, bo nastał kolejny zawał w defensywie. 18-letni zmiennik, Karim Adeyemi pozornie źle zagrał piłkę do przodu, gdyż trafiła pod nogi Corluki. Pozornie, bo zanim Chorwat zdążył się zorientować w sytuacji i opanować futbolówkę, z powrotem miał ją już młody Niemiec. Popędził z nią na bramkę, prostym zwodem minął kolejnego obrońcę i ustalił wynik tego spotkania na 3:1 trafiając po ziemi w róg bramki.

Sytuacja nie wygląda zatem kolorowo dla podopiecznych Marko Nikolicia. Są na ostatnim miejscu w tabeli z zaledwie trzema zgromadzonymi punktami. Salzburg ma 4 oczka, więc Lokomotiv chcąc zakwalifikować się choćby do Ligi Europy musi liczyć na ich potknięcie w ostatniej rundzie gier fazy grupowej.

Lokomotiv Moskwa 1 : 3 Red Bull Salzburg

79′ Miranchuk (k.) – 28′ i 41′ Berisha, 81′ Adeyemi