Liga Mistrzów: Żenada, wstyd, kompromitacja. Czyli Szachtar znowu lepszy od Realu

Szachtar Donieck

Szachtar Donieck będzie się śnił piłkarzom Realu Madryt po nocach.

Pierwsza połowa była… usypiająca. Mało się działo, najmocniej w pamięci zapisał się Raphael Varane żółtą kartką, po około piętnastu minutach. Szachtar był zmuszony do nagłej zmiany: za Juniora Moraesa wszedł Dentinho.

I co ciekawe – to właśnie Dentinho był bohaterem ukraińskiego zespołu w drugiej połowie. Szybka kontra gospodarzy, w polu karnym fatalnie zachowali się na spółkę Varane i Ferland Mendy. Właśnie wspomniany Dentinho wykorzystał to i pokonał Thibauta Courtoisa.

Po bramce nie widać było, by jakoś sportowo podbudziła “Królewskich”. Wręcz przeciwnie – Szachtar starał się stwarzać kolejne okazje podbramkowe. I udokumentowali to w 83. minucie. Solomon niedawno wszedł z ławki, więc miał mnóstwo sił. Wykorzystał to, by przebiec spory dystans i świetnym strzałem pokonać Courtoisa. 2:0!

Real dawno nie był w takiej sytuacji. Po porażce jest bliski, by grać w fazie pucharowej… ale Ligi Europy, ale nie Ligi Mistrzów. Ba – jeżeli Inter miałby korzystne wyniki w ostatnich meczach, to “Królewskich” wciąż mogą się nawet kompletnie pożegnać z pucharami. Tymczasem Szachtar po olbrzymiej ilości problemów… jest liderem w tabeli.

1.12.2020, godz. 18:55, 5. kolejka Ligi Mistrzów

Szachtar Donieck – Real Madryt (0:0)

Dentinho 57′

Szachtar Donieck: Trubin – Dodô, Vitão, Bondar, Matvijenko – Kowałenko (85. Patrick), Stepanenko (C) – Tetê, Marlos (73. Maycon), Taison (74. Solomon) – Júnior Moraes (25. Dentinho, 85. Fernando).

Real Madryt: Courtois – L. Vázquez, Varane, Nacho, F. Mendy – Modrić, Kroos, Ödegaard (77. Isco) – Rodrygo (77. Vinícius Júnior), Benzema (C) (77. M. Díaz), Asensio.

Żółte kartki: Varane