Puchar Polski: Sensacja w Niepołomicach, Wisła Płock na aucie

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

We wtorkowym spotkaniu 1/8 Pucharu Polski, pierwszoligowa Puszcza Niepołomice przed własną publicznością pokonała Wisłę Płock (3:1) i awansowała do kolejnej rundy.

Zawodnicy z Niepołomic w poprzednich rundach PP pokonali czwartoligowy KS Paradyż (7:0) oraz trzecioligowy KP Starogard Gdański (3:1). Natomiast płocka Wisła rozprawiła się z drugoligową Siarką Tarnobrzeg (4:1) oraz pierwszoligową Olimpię Grudziądz (7:2).

– Chcemy sprawić niespodziankę. Zawsze gdy w Pucharze Polski zespół z niższej ligi rywalizuje z mocniejszym rywalem, to jest w nim chęć sprawienia niespodzianki. My też mamy taki plan, choć z Wisłą zagramy w bardzo trudnym dla nas momencie. To będzie nasz czwarty mecz w ciągu jedenastu dni – mówił szkoleniowiec Puszczy, Tomasz Tułacz.

W 12. minucie w środkowej strefie boiska, piłkę przejął Hubert Tomalski, który podał do wychodzącego na pozycję sam na sam Marcina Orłowskiego i wyprowadził Puszczę na prowadzenie. Podopieczni Kibu Vicuny nie potrafili się otrząsnąć po utracie bramki. Tuż po przerwie gospodarze trafili w słupek. W 78. minucie Łukasz Szczepaniak otrzymał futbolówkę w polu karnym i mocnym uderzeniem po ziemi pokonał Bartłomieja Żynela. Dwie minuty później gości było stać na honorowe trafienie, którego autorem był Patryk Stępiński. Wynik meczu ustalił w doliczonym czasie gry Hubert Tomalski.