Oficjalnie: Drakońska kara dla Pawła Cibickiego. Napastnik Pogoni Szczecin zawieszony przez PZPN w prawach zawodnika

Paweł Cibicki

pogonszczecin.pl

Polski Związek Piłki Nożnej zawiesił Pawła Cibickiego w prawach zawodnika. Decyzja podjęta została w związku z rzekomym udziałem napastnika w aferze korupcyjnej.

Paweł Cibicki w Pogoni Szczecin występuje od początku rundy wiosennej ubiegłego sezonu. 27-letni napastnik zagrał w 18 spotkaniach ligowych, w których strzelił trzy gole i zaliczył jedną asystę. Szwedzki zawodnik polskiego pochodzenia przed dołączeniem do Pogoni Szczecin reprezentował barwy Leeds United, Molde i szwedzkiego Elfsborgu. Jego problemy wynikają z czasów, gdy grał w ostatnim wymienionym klubie. Szwedzki Związek Piłki Nożnej oskarżył Cibickiego o udział w aferze korupcyjnej. 27-latek miał przyjąć 300 tysięcy koron szwedzkich w zamian za wymuszenie żółtej kartki.

Szwedzki ZPN zawiesił go wczoraj w prawach zawodnika. Podobną decyzję podjął Polski Związek Piłki Nożnej, który także zawiesił Cibickiego w prawach zawodnika. aż do rozwiązania sprawy.

Oświadczenie Polskiego Związku Piłki Nożnej: 

Rzecznik Dyscyplinarny PZPN, Adam Gilarski, informuje o zawieszeniu Pawła Cibickiego w prawach zawodnika na podstawie decyzji Komisji Dyscyplinarnej Szwedzkiego Związku Piłki Nożnej.

Szwedzka federacja piłkarska poinformowała Rzecznika Dyscyplinarnego PZPN o decyzji Komisji Dyscyplinarnej Szwedzkiego Związku Piłki Nożnej z 3 lutego 2021 r. o tymczasowym zawieszeniu Pawła Cibickiego w meczach piłkarskich oraz wszelkiej aktywności sportowej do czasu zakończenia sprawy karnej dotyczącej match-fixingu.

Sprawa dotyczy otrzymania przez Pawła Cibickiego pieniędzy za upomnienie żółtą kartką w meczu ligi szwedzkiej w sezonie 2018/2019 Kalmar FF – IF Elfsborg i nie jest związana z jego występami na boiskach Ekstraklasy. Jednakże, bardzo poważny zarzut dotyczący przewinienia manipulowania meczami piłkarskimi, skutkuje – w świetle Kodeksu Dyscyplinarnego FIFA – jego odpowiedzialnością jako zawodnika Pogoni Szczecin. – informuje PZPN.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *