Oficjalnie: Dariusz Mioduski z nową funkcją

Dariusz Mioduski (prezes Legii Warszawa) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Prezes Legii Warszawa Dariusz Mioduski został wybrany nowym przewodniczącym Rady Nadzorczej Ekstraklasy SA. Decyzja była jednogłośna.

W poniedziałek, 16 listopada odbyło się posiedzenie nowej Rady Nadzorczej Ekstraklasy SA. Głównym celem spotkania był wybór nowego pionu kierowniczego. Decyzja o wyborze nowego przewodniczącego była jednogłośna. Został nim prezes Legii Warszawa, Dariusz Mioduski.

Sport, a piłka nożna szczególnie, jest jedną z najbardziej dotkniętych przez pandemię dziedzin życia i biznesu. Dlatego wyzwania, które stoją przed polską piłką klubową w najbliższych miesiącach i latach, wymagają od całego środowiska piłkarskiego, realnej współpracy i dialogu. Jako Ekstraklasa musimy wziąć na siebie odpowiedzialność za przyszłość piłki klubowej i wraz z PZPN oraz władzami I ligi pracować nad rozwiązaniami, które pozwolą nie tylko przetrwać trudny czas, ale także w dalszym ciągu rozwijać się i nadganiać dystans wobec Europy. Wierzę, że nadchodzące wybory w PZPN stwarzają okazję do nowego otwarcia w relacjach między Federacją, Ekstraklasą i I ligą oraz wypracowania wspólnego programu, który w kolejnych latach będzie wspierał rozwój profesjonalnej piłki klubowej – powiedział po wyborze nowy przewodniczący Dariusz Mioduski.

Funkcję wiceprzewodniczącego ponownie pełnić będzie prezes Jagiellonii Białystok, Cezary Kulesza. Nowym sekretarzem rady nadzorczej został Karol Klimczak z Lecha Poznań.

Nowy skład Rady Nadzorczej został wyłoniony 13 października podczas Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy. W jej skład wchodzą Dariusz Mioduski (Legia Warszawa), Karol Klimczak (Lech Poznań), Grzegorz Jaworski (Piast Gliwice), Adam Mandziara (Lechia Gdańsk), Cezary Kulesza (Jagiellonia Białystok), Wojciech Cygan (Raków Częstochowa) i Marek Koźmiński (PZPN).

Źródło: Ekstraklasa.org, 90minut.pl, własne


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *