Oficjalnie: Antonio Sanabria przenosi się do Serie A

BeSoccer

Antonio Sanabria nie błyszczał ani w Betisie ani na wypożyczeniu w Genoi. Torino zaś potrzebuje nowych opcji by nie spaść do Serie B. Strony postanowiły połączyć te interesy.

Paragwajczyk przechodzi do Granatyza około 6,5 miliona euro plus bonusy. Kontrakt podpisał zaś do czerwca 2025 roku.

Serie A to zresztą nie pierwszyzna dla Sanabrii. Wypożyczenie do Genoi w 2019 roku nie było jego jedyną przygodą z Calcio. Wcześniej reprezentował także barwy Sassuolo czy Romy. W obu przypadkach grał jednak niewiele nie potrafiąc wywalczyć sobie placu. Ogółem we włoskiej ekstraklasie rozegrał 43 spotkania okraszając je 9 golami i 3 asystami. 

Nie licząc przerwy na wypożyczenie, dla Betisu 24-latek grał od 2016 roku. Jego barwy reprezentował 84-krotnie. Zdobył w tym czasie 21 goli i 4 asysty. W obecnych rozgrywkach La Liga trafił do siatki trzykrotnie w 16 meczach. 

O zawodnika starała się także Bologna, ostatecznie jego wybór padł jednak na Il Toro. Paragwajczyk ma pomóc w zdobywaniu punktów, gdyż ekipa z Turynu ma tyle samo oczek co będące w strefie spadkowej Cagliari. 

W ramach ciekawostki można dodać, że u Antonio Sanabrii przed testami medycznymi wykryto koronawirusa. Podpisanie kontraktu i pamiątkowe zdjęcie musiały się więc odbyć w odległości od oficjeli włoskiego klubu. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *