Bundesliga: Pewna wygrana Koeln

W meczu 19. kolejki Bundesligi FC Koeln wygrało z Arminią Bielefeld 3:1. Bohaterem meczu był Marius Wolf, strzelec dwóch goli.

Pierwszym niedzielnym meczem w Bundeslidze było starcie drużyn z dołu tabeli. Szesnaste FC Koeln podejmowało piętnastą Arminie Bielefeld. Obie drużyny dzieliły tylko dwa punkty. Gospodarze mieli ich do tej pory piętnaście, a goście siedemnaście.

Gospodarze po raz pierwszy zaatakowali w 6. minucie. Do wybitej z pola karnego piłki dopadł Ondrej Duda. Słowak bez zastanowienia uderzył z woleja, ale znacznie się pomylił. Chwilę później już nic nie uchroniło Arminii przed stratą gola. Ellyes Skhiri uderzał głową. Tutaj jeszcze świetnie obronił Stefan Ortega, ale przy dobitce Mariusa Wolfa nie miał juz żadnych szans. Do remisu mógł doprowadzić Sven Schipplock. Napastnik gości dostał świetne podanie górą. Strzelol głową, ale gola pozbawił go Timo Horn, który świetnie interweniował. Niewykorzystana sytuacja zemściła się na klubie z Bielefeldu w 28. minucie. Jeden z obrońców gości wybił futbolówkę wprost do Wolfa. Ten nie zastanawiając się kopnął z pierwszej piłki i drugi raz wpisał się na listę strzelców. Do przerwy gospodarze w pełni zasłużenie prowadzili 2:0.

Goście na drugą połowę wyszli z zamiarem odrobienia strat. Niestety nie potrafili zbytnio przedostać się przez zasieki obrony Koeln. Sposób na trzeciego gola znaleźli natomiast gospodarze. Skhiri podał prostopadle do Elvisa Rexhbecaja. Kosowianin wyszedł sam na sam z Ortegą i bezlitośnie go pokonał. Beniaminek nie złożył broni i zapewnił jeszcze emocje w tym meczu. Fabian Klos podał pod bramkę, a tam do siatki trafił Sergio Córdova. W końcowych minutach meczu gospodarze wycofali się do obrony, aby bronić wyniku. Ostatecznie udało im się wykonać ten cel. Koeln wygrało spotkanie 3:1. Wyprzedziło w tabeli dzisiejszego rywala i przynajmniej na ten moment opuściło strefę barażową.

Gospodarze w pełni zasłużenie wygrali to spotkanie. W pierwszej połowie wyglądali przynajmniej o klasę lepiej niż Arminia. W drugiej mecz troszkę się wyrównał, ale nadal lepiej wyglądała Kolonia.