Ekstraklasa! Skuteczne Podbeskidzie w meczu z wiceliderem

Wicelider Ekstraklasy przyjechał do Bielska, gdzie Legioniści mieli najmniejszym nakładem sił pokonać gospodarzy.

Od samego początku kontrolę w meczu starali się przejąć goście, co wiązało się z większym posiadaniem piłki, jednak nie przerodziło się to w stwarzanie sytuacji. Pierwsza połowa nie zapowiadała ciekawego widowisko, gdyż nie działo się w niej zbyt wiele. Akcja toczona była głównie w środku pola i każda z drużyn próbowała zdominować tą część boiska. Po 45′ mieliśmy bezbramkowy remis. Nic nie zapowiadało zmiany widowiska w drugich 45′. Niemniej jednak w 48 minucie po wykonanym stałym fragmencie gry asystę zaliczył Roginic, a jego podanie wykończył Rafał Janicki strzelając do bramki gości słabszą nogą. Czesław Michniewicz przeprowadził kilka ofensywnych zmian. W 52 minucie za Martinsa wszedł Valencia, który miał nieco rozruszać szeregi Podbeskidzia. Siedem minut później na boisku pojawił się Lopes zmieniając Pawła Wszołka. W Podbeskidziu na boisku zameldowali się Rzuchowski w miejsce Roginica oraz Kamil Biliński (najlepszy strzelec w Podbeskidziu) w miejsce Ubbinka. Podbeskidzie dokonało jeszcze trzech zmian. W 92 minucie spotkania żółtą kartkę otrzymał Miakushko. Trzy minuty później kolejną żółtą kartkę w barwach gospodarzy otrzymał Mamic. Mecz zakończył się zwycięstwem ostatniej drużyny w Ekstraklasie. Dzięki wygranej Bielszczanie na swoim koncie mają 4 zwycięstwa i z dorobkiem 12 punktów ich sytuacja wygląda nieco lepiej.

PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA 1:0 LEGIA WARSZAWA

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Peskovic, Rundic, Janicki, Mamic, Modelski, Bieroński – Hora (81) , Kocsis, Ubbink – Biliński (67) , Marzec – Miakushko (74) , Danielak – Sitek (82). Roginic – Rzuchowski (67)

Legia Warszawa: Borus, Lewczuk, Hołownia, Juranovic, Mladenovic, Martins – Valencia (52) , Wszołek – Lopes (59) , Slisz, Luquinhas, Pekhart, Kapustka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *