Daley Blind musi przerwać karierę z powodu problemów z sercem

fot. en24.news

U obrońcy Ajaxu Amsterdam i reprezentacji Holandii zdiagnozowano zapalenie mięśnia sercowego. Nie wiadomo kiedy Daley Blind wróci do treningów.

Daley Blind 10 grudnia podczas, jak i po meczu z Valencią w ostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów, dostawał krótkotrwałych zawrotów głowy. Po późniejszych szczegółowych badaniach okazało się, że piłkarz choruje na zapalenie mięśnia sercowego i konieczne było wszczepienie urządzenia monitorującego pracę tego organu, czyli kardiowertera-defibrylatora. Obecnie stan zdrowia 29-latka jest dobry, ale nie wiadomo jeszcze kiedy wróci do treningów. Pewne jest, że obrońca nie weźmie udziału w styczniowym zgrupowaniu Ajaxu w Katarze (4.01. – 12.01).

Daley Blind to wychowanek Ajaxu Amsterdam. We wrześniu 2014 roku za 17,5 miliona euro przeniósł się ze stolicy Holandii do Manchesteru United. U Louisa Van Gaala, za którego rządami został ściągnięty, był podstawowym zawodnikiem Czerwonych Diabłów. Jednak po przyjściu na Old Trafford Jose Mourinho pozycja Blinda zaczęła coraz bardziej słabnąć i po zagraniu ledwie 7. meczów w Premier League w sezonie 17/18 wrócił do Ajaxu za 16 milionów euro. W tym sezonie dla mistrzów Holandii zagrał 26 razy we wszystkich rozgrywkach i zdobył jedną bramkę oraz jedną asystę. Występował zarówno na środku obrony i jako defensywny pomocnik. Od 2013 roku jest także reprezentantem Holandii, w której gra jako lewy obrońca. Ma już na koncie 68 meczów w trykocie Oranje, w którym strzelił 2 bramki. Transfermarkt wycenia go na 25 milionów euro.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi