Nowy nadawca Ligi Mistrzów w Polsce? Mateusz Borek uchylił rąbek tajemnicy

Oficjalna piłka Liga Mistrzów

Oficjalna piłka Liga Mistrzów / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)


Jak poinformował Mateusz Borek z „Kanału Sportowego”, na początku przyszłego roku poznamy nowego nadawcę Ligi Mistrzów. – W tej chwili wiemy, że w Polsce pojawił się nowy gracz – przyznał w programie „Bundestalk”.

Od sezonu 2018/2019 najbardziej prestiżowe rozgrywki piłkarskie w Europie transmituje przede wszystkim Polsat Sport. Wcześniej prawa do pokazywania Ligi Mistrzów miał Canal+. Do gry o polskiego kibica wchodzi nowy kandydat. To skandynawska platforma streamingowa NENT, o czym poinformował Mateusz Borek w programie „Bundestalk”.

Zdaniem dziennikarza „Kanału Sportowego” nowego nadawcę Champions League poznamy w styczniu przyszłego roku.

W tej chwili wiemy, że w Polsce pojawił się nowy gracz, który wygrał prawa do Bundesligi od sezonu 2020/2021, to jest skandynawska platforma NENT. Wydaje mi się, że stanie do przetargu z Canalem+ i Polsatem o Champions League. Jeśli wygrają ten wyścig, to będą nową siłą telewizyjną na polskim rynku – powiedział Borek.

Jeśli się okaże, że przegrywają walkę o prawa do Ligi Mistrzów, to coś z tą Bundesligą będą musieli zrobić. Prawdopodobnie w grę wchodzi jakaś odsprzedaż z zyskiem – dodał dziennikarz.

To wszystko będzie rozstrzygać się w styczniu. W normalnych okolicznościach już byłoby to wiadome, ale ze względu na pandemię trochę to odsuwa się w czasie. Myślałem, że DAZN będzie aktywniejszy, jeśli chodzi o zakup praw do topowych produktów piłkarskich. Okazało się, iż wygląda to trochę inaczej – zakończył.

Źródło: Mateusz Borek/Bundestalk/własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.