Fortuna 1. liga: Kanonada w Łodzi

Łódzki Klub Sportowy po emocjonującym i obfitującym w bramki meczu przegrał z Miedzią Legnica 3:4.

Do jednego z najciekawszych spotkań 15. kolejki pierwszej ligi doszło w Łodzi, gdzie ŁKS zagrał z Miedzią Legnica. Wtorkowy mecz lepiej rozpoczął zespół gości, który w czternastej minucie objął prowadzenie. Kamil Zapolnik świetnie przedarł się w pole karne ŁKS-u i strzałem po bliższym słupku pokonał Arkadiusza Malarza. Trzy minuty później świetną okazję  do wyrównania mieli gospodarze. Po podaniu Corrala z prawej flanki uderzał Sajdak z siódmego metra. Prosto w Grobelnego, który zdołał odbić piłkę.

Po blisko godzinie gry Miedz Legnica podwyższyła prowadzenie. Śliwa  dośrodkował na dalszy słupek do Kamila Zapolnika, który strzałem głową skierował piłkę do siatki. ŁKS podrażniony stratą kolejnej bramki zaczął atakować. Bardzo emocjonujący okazał się czas gry od 62 do 65. minuty. Najpierw bramkę kontaktową zdobył Pirulo, który pokonał bramkarza bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego. Następnie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Corral. 180 sekund po zdobyciu pierwszej bramki do wyrównania doprowadził Michał Trąbka. 23-latek przejął obitą w polu karnym futbolówkę i strzałem z piątki pokonał bramkarza. Na kwadrans przed końcem meczu trzecią bramkę dla Miedzi zdobył Joan Roman. Hiszpan skutecznie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Siedem minut później do wyrównania doprowadził Dragoljub Srnić. Fatalnie w tej sytuacji zachował się bramkarz gości, który trafił w Serba. Piłka odbiła się od głowy zawodnika ŁKS-u i wpadła do siatki. Ostateczny głos należał jednak do Miedzi. W 87. minucie zwycięską bramkę strzelił Joan Roman. Paweł Zieliński ze skrzydła zagrał w pole karne. Akcję zamknął Joan Roman i z najbliższej odległości skierował futbolówkę do siatki.