Squawka News (Twitter)

Reprezentacja Nigerii pokonała Islandią 2:0 w meczu piłkarskich Mistrzostw Świata grupy D. Dwie bramki zdobył Ahmed Musa.

W drugim dzisiejszym meczu zmierzyły się drużyny z grupy D, czyli Nigeria i Islandia. Wyspiarze po remisie z Argentyną chcieli wygrać, by przybliżyć się do awansu do 1/8 finału, Nigeryjczycy musieli to zrobić, by w meczu z Argentyną nie grać o honor.

Pierwszy groźny strzał zobaczyliśmy już w 3. minucie. Gylfi Sigurðsson strzelał z rzutu wolnego, ale dobrą interwencją popisał się Francis Uzoho. Gracz Evertonu, chwilę później miał kolejną szansę na bramkę, gdy uderzył sprzed pola karnego, lecz bramkarz Nigerii ponownie dobrze interweniował, tym razem pewnie chwycił futbolówkę. Tuż przed przerwą, bramkę dającą prowadzenie Islandii mógł dać Alfreð Finnbogason, jednak minimalnie chybił. Reprezentacja Nigerii przez pierwszą połowę kompletnie nie istniała, ale Islandia była nieskuteczna i mieliśmy remis bezbramkowy.

Druga połowa spotkania, kapitalnie rozpoczęła się dla Nigeryjczyków. Victor Moses popędził w kontrataku z piłką pod pole karne, dośrodkował do Ahmeda Musy, napastnik Leicester City opanował trudne dośrodkowanie i bombą pod poprzeczkę pokonał bramkarza.

Blisko podwyższenia prowadzenia był Wilfred Ndidi, który zdecydował się na strzał z dystansu, ale świetną interwencją popisał się Hannes Halldórsson. Doprowadzić do remisu mógł Rúrik Gíslason, pomocnik Sandhausen kopnął sprzed pola karnego, jednak uderzył bardzo niecelnie. Nigeryjczycy przewyższali Islandczyków fizycznie i zdobyli drugą bramkę. Musa dostał podanie po prawej stronie boiska, wbiegł w szesnastkę, minął goalkeepera i mimo asekuracji dwóch obrońców trafił do siatki.

Podopieczni Heimira Hallgrímssona grali bardzo słabe spotkanie, o czym świadczy niewykorzystany rzut karny przez Sigurðssona. Ostatecznie Nigeria pokonała Islandię 2:0 i awansowała na drugie miejsce w grupie D.