FIFA WWC 2019: Niemki z awansem, Norweżki wygrały w karnych

Niemki i Norweżki zagrają w ćwierćfinałach Mistrzostw Świata kobiet.

Isabell Herlovsen (Norway), FIFA WWC 2019) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W pierwszych meczach 1/8 finału Mistrzostw Świata kobiet awans zapewniły sobie Niemki oraz Norweżki. Pierwsza z ekip bez problemów pokonała Nigerię 3:0. Z kolei Norwegia dopiero w karnych wyeliminowała Australię.

Niemki są bez wątpienia jednymi z faworytek do wygrania mundialu. W 1/8 finału trafiły na Nigeryjki, które do fazy pucharowej awansowały rzutem na taśmę, zajmując trzecie miejsce w swojej grupie. Losy meczu rozstrzygnęły się bardzo szybko – w 20 minucie pewnym strzałem głową piłkę w siatce umieściła Alexandra Popp. Po kolejnych siedmiu minutach było już 2:0. Sara Daebritz zamieniła rzut karny na bramkę. Pod koniec spotkania wynik ustaliła Lea Schuller, która wykorzystała fatalną postawę w defensywie zawodniczek z Nigerii. W ćwierćfinale Niemki zagrają ze zwycięzcą pary Szwecja – Kanada.

22.06.2019, 1/8 finału FIFA Women’s World Cup, Stade des Alpes (Grenoble)

Niemcy – Nigeria 3:0 (2:0)

bramki: A. Popp 20′, S. Daebritz 27′ (rzut karny), L. Schuller 82′

W drugim meczu rozgrywanym w sobotę rywalizacja zapowiadała się na bardziej zaciętą. Pierwsze okazję do zdobycia bramki miały Australijki, Samantha Kerr wpadła w pole karne rywalek, ale strzał po krótkim rogu nie znacznie minął bramkę. W 31 minucie nie pomyliła się jednak Isabell Herlovsen, napastniczka z Norwegii pewnie wykorzystała sytuację sam na sam. Prowadzenie Norweżek utrzymywało się do 83 minuty. Wtedy to strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego wyrównała Elise Kellond-Knight. Po 90 minutach mieliśmy zatem rezultat remisowy. W 104 minucie Alanna Kennedy otrzymała czerwoną kartkę i Australijki do końca meczu musiały grać w dziesiątkę. Ostatecznie doszło jednak do konkursu rzutów karnych. Norweżki wykazały stuprocentową skuteczność i wygrały 4:1. W ćwierćfinale zmierzą się z Anglią.

22.06.2019, 1/8 finału FIFA Women’s World Cup, Allianz Riviera (Nice)

Norwegia – Australia 1:1 (1:0,1:1) k. 4:1

bramki: I. Herlovsen 31′ –  E. Kellond-Knight 83′