Niespodziewany następca Pochettino? PSG chce trenera z Nicei

www.psg.fr

www.psg.fr


Paris Saint-Germain nadal aktywnie szuka potencjalnego następcy Mauricio Pochettino.

To że Argentyńczyk nie poprowadzi zespołu w nowym sezonie, mimo mistrzostwa Francji, wiadomo od jakiegoś czasu. Media natomiast prześcigają się w szukaniu możliwego następcy. Do tej pory głównym kandydatem był Zinedine Zidane, który osiągał świetne wyniki z Realem Madryt. Jednakże w piątek pojawiła się nowa opcja.

RMC Sport twierdzi, iż PSG rozpoczęło już rozmowy OGC Nice, a na celowniku ma Christophe’a Galtiera. To szkoleniowiec, który z Lille niespodziewanie sięgnął po mistrzostwo Francji rok temu, przerywając serię właśnie PSG. A w minionym sezonie wywalczył piąte miejsce z Niceą w Ligue 1. W Paryżu ma panować przekonanie, iż Galtier jest gotowy na spory awans sportowy, po tym jak wyraźnie osiągał wyniki ponad możliwości w ostatnich latach.

Problemem jest fakt, iż Galtier ma ważną umowę z Niceą jeszcze przez lata. Strony muszą zatem dojść do porozumienia finansowego, jeżeli chcą sfinalizować transakcję.

PSG w minionym sezonie odzyskało mistrzostwo Francji, ale ponownie zawiodło w Lidze Mistrzów. A to właśnie zwycięstwo w Champions League jest główną ambicją tamtejszych włodarzy.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.