Oficjalnie: Piast Gliwice przedłuża pobyt słowackiego obrońcy

piast-gliwice.eu


31-letni Jakub Holubek przedłużył umowę z Piatem Gliwice do 30 czerwca 2024 roku. Słowak jest na Górnym Śląsku już od połowy 2019 roku.

– To dla mnie bardzo dobra informacja i jestem bardzo szczęśliwy, że jestem na dłużej z Piastem. Cieszę się, że nadal mogę tu grać i na tym stadionie z tą drużyną nadal walczyć o wysokie cele – powiedział Jakub Holubek.

Defensor rzadko zmienia kluby i Piast jest trzecim jego przystankiem na piłkarskim szlaku. Na Słowacji bronił najpierw barw AS Trencin, a następnie przez kolejne trzy lata przebywał w MSK Żilina.

Ten zespół i osoby, które go tworzą są ze sobą bardzo zżyte i wszyscy trzymają się razem – niezależnie od wyniku, razem wygrywamy i razem też przegrywamy. Ostatni sezon to pokazał, bo po słabszej pierwszej rundzie, szybko wspięliśmy się na górne lokaty. Dobrze się rozumiemy na boisku i poza nim. Wspólnie pracujemy na dobry wynik klubu, kibiców oraz miasta – dodał 31-latek.

Ważnym elementem strategii klubu jest stabilność, także jeśli chodzi o skład zespołu, zachowanie ciągłości myśli i konsekwentne realizowanie planu sportowego. W transferach poza sprowadzaniem nowych sił i świeżej krwi, pracujemy także nad utrzymaniem istotnych ogniw – podkreślił Grzegorz Bednarski, prezes Piasta Gliwice.

– Jesteśmy zadowoleni, że Jakub Holubek podpisał nową umowę i zostanie w Piaście na dłużej. Dobrze rozumie system, dlatego to przedłużenie kontraktu śmiało możemy nazwać wzmocnieniem – zapewnił Bogdan Wilk, dyrektor sportowy.

źródło: piast-gliwice.eu /


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.