Oficjalnie: Jacek Góralski trafił do 1. Bundesligi

vfl-bochum.de


Jacek Góralski po rozstaniu z kazachskim Kajratem Ałmaty został piłkarzem Vfl Bochum. Polak otrzymał w klubie z 1. Bundesligi kontrakt do czerwca 2024 roku.

Reprezentant Polski ugruntował swoją pozycję najpierw w Bułgarii (Łudogorcu Razgrad), gdzie zdobył mistrzostwo kraju, a od stycznia 2020 roku był ważnym ogniwem w Kajracie. Defensywny pomocnik w Kazachstanie i sięgnął po ligowe trofeum i Puchar Kazachstanu. Przed wyjazdem z Polski był swoją zadziornością zachwycał kibiców Jagiellonii Białystok.

Bochum to trzeci zagraniczny przystanek dla 21-krotnego reprezentanta. – W trudnym, drugim sezonie w Bundeslidze potrzebujemy zawodników, którzy są solidni i konkurencyjni zwłaszcza w centralnej części boiska. Takie cechy posiada Jacek Góralski, który jako kapitan Kajratu Ałmaty, kiedy grał z podniesionym czołem. Wzbogaci naszą grę piłką – mówi Sebastian Schindzielorz, dyrektor zarządzający.

– Rozmowy z odpowiedzialnymi były bardzo dobre i szybko przekonały mnie do tego kroku. Bundesliga jest jedną z 5 najlepszych lig w Europie. To będzie ciekawe wyzwanie. Cieszę się, że mogę rywalizować z moimi nowymi kolegami z drużyny na tym poziomie – przekazał nowy nabytek Die Unabsteigbaren.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.