Niespodzianka na dzień dobry

W spotkaniu inaugurującym drugą kolejkę Liga NOS ekipa Rio Ave niespodziewanie wygrała przed własną publiczną 1:0 z faworyzowaną SC Bragą.

Dzisiejsze zawody lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy od pierwszych minut nękali pobliże bramki Kritciuka, jednak skutecznie działała linia defensywna Bragi. Taki stan rzeczy utrzymywał się do 37 minuty, kiedy Koka kapitalnie rozszyfrował blok obronny przeciwnika i pewnym strzałem otworzył wynik spotkania. Pierwsza odsłona obfitowała w liczne przewinienia, w wyniku czego gra była często przerywana, a do notesu arbitra trafiło 3 zawodników.

Po przerwie do pracy ostro wzięli się gracze Fonseci, ale do pełni szczęścia brakowało minimalnie dokładności. Gospodarze od 53 minuty grali w 10-kę, ponieważ Monte otrzymał drugi żółty kartonik za faul taktyczny. Ataki gości narastały, jednak nie przynosiły one żadnego wymiernego efektu. Drużyna Rio Ave próbowała wyprowadzać groźne kontry, lecz dobrymi interwencjami na linii popisywał się Kritciuk.

Dzięki dzisiejszej wygranej gospodarze awansowali na pozycję lidera w ligowej tabeli,  z kolei Braga spadła na ósmą lokatę.

Rio Ave 1 : 0 Sc Braga

Estadio do Rio Ave fc, 21.08.2015, 21:30