Niepewne losy Luciano Spallettiego w Napoli? Trener postawił dwa warunki

Spalletti

sscnapoli.it

Pomimo tego, że poprowadził SSC Napoli do pierwszego Scudetto od 33 lat, kolejne losy Luciano Spallettiego w klubie nie są brane za pewnik wkrótce spotka się z Aurelio De Laurentiisem.

64-letni włoski trener stworzył z neapolitańskiego zespołu dominującą siłę w Serie A. Doskonale wykorzystując nowe nabytki, takie jak Chwicza Kwaracchelia oraz Kim Min-jae, by przerwać 30-letnie oczekiwanie w stolicy Kampanii.

W mediach pojawiło się wiele doniesień sugerujących, że między Spallettim a prezydentem De Laurentiisem istnieje napięcie. Jednym z warunków postawionych przez szkoleniowca jest kwestia pozostanie w klubie dyrektora sportowego Cristiano Giuntoli, którego stara się wyciągnąć Juventus Turyn.

Po drugie są zarobki Spallettiego. Zarabia obecnie około 2,8 miliona euro netto na sezon, znacznie mniej niż jego koledzy z Mediolanu, Interu i Juventusu. Ma nadzieję na podwyżkę do 4,5 miliona euro, wierząc, że jego niewątpliwy sukces uzasadnia podwyżkę. “La Gazzetta dello Sport” sugeruje, że De Laurentiis raczej nie zaoferuje więcej niż 3,5 mln, chociaż dodatki mogą pomóc spełnić prośby trenera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.