Luciano Spalletti przed Ukrainą: Musimy zachować koncentrację

figc.it

Luciano Spalletti utrzymuje, że nie ma faworyta w jutrzejszym starciu Włochów z Ukrainą (godz. 20:45) w eliminacjach mistrzostw Europy 2024.

Azzurri potrzebują tylko jednego punktu w Leverkusen, żeby zapewnić sobie awans na EURO 2024 w Niemczech. We wrześniu Włosi ograli zespół Serhija Rebrowa (2:1) na San Siro. – Ukraina jest przygotowana najlepiej jak to możliwe. Spodziewam się, że będą atakować, ponieważ  Rebrow ma ofensywne podejście do gry. Musimy zachować koncentrację, ale myślę, że nasz sposób na atakowanie przeciwników jest prawidłowy. Trzeba oczywiście zachować równowagę, ponieważ Ukraina jest bardzo niebezpieczna w kontrataku – mówił Spalletti.

– Taki mecz z pewnością może wywierać presję, ale to przede wszystkim ogromne możliwości i nic nie jest w stanie ograniczyć szalonej chęci obrony tytułu mistrza Europy – kontynuował. – Wiele razy w życiu stawiałem czoła rzeczom, które mnie przerażały, ale potem były ekscytujące. Prawdziwe pytanie brzmi: czy możemy to zrobić? Odpowiedź brzmi: tak – przekonuje selekcjoner, który na początku września zastąpił Roberto Manciniego, który nagle zrezygnował ze swoich obowiązków, przejmując Arabię Saudyjską.

Jest kilka znaków zapytania w związku z wyjściową jedenastką, ponieważ Giovanni Di Lorenzo wraca po zawieszeniu, a Davide Frattesi zastępuje Giacomo Bonaventurę, w ataku istnieje wybór pomiędzy Giacomo Raspadorim i Gianlucą Scamaccą. – Zdradzę, że będzie cztery lub pięć zmian, ale to wszystko, co mogę ujawnić – przyznał.

Dobra wiadomość dla Ukrainy jest taka, że Serbia zapewniła sobie kwalifikacje do turnieju. Oznacza to, że jeśli nasi wschodni sąsiedzi nie wygrają i nie zajmą trzeciego miejsca, to nadal mają zagwarantowane miejsce w barażach jako jedna z czterech najlepszych drużyn Ligi Narodów B wraz z Bośnią i Hercegowiną oraz Finlandią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.