Rozstanie Luciano Spallettiego z SSC Napoli. “Muszę odpocząć. Czuję się zmęczony”

Spalletti

sscnapoli.it

Luciano Spalletti potwierdził, że z końcem sezonu odejdzie z SSC Napoli i zamierza spędzić najbliższe miesiące na urlopie.

Włoch poprowadził neapolitańczyków do pierwszego tytułu Serie A od 33 lat. W poniedziałkowe popołudnie Spalletti wygłosił najbardziej konkretne jak dotąd oświadczenie dotyczące swojej przyszłości.

Powiedział, że czuje się wyczerpany i potrzebuje trochę czasu z dala od piłki. – Czasami, nawet przy tak wielkiej miłości, trzeba odejść. Teraz nie jestem w stanie dać z siebie wszystkiego, na co Napoli zasługuje. Muszę odpocząć. Czuję się zmęczony. Muszę się odłączyć na jakiś czas. Nie będę trenerem Napoli ani żadnego innego zespołu przez rok – przekazał 64-latek.

Co prawda, Napoli miało wcześniej opcję automatycznego przedłużenia kontraktu o dwanaście miesięcy, ale według doniesień trener poprosił klub o rozstanie.

Kiedy ktoś przychodzi do ciebie i mówi, że zrobił wszystko, co mógł, i zakończyła się pewna era w jego życiu… . Co wtedy robisz? Czy sprzeciwiasz się temu? – pytał w niedzielę prezydent, Aurelio De Laurentiis. Na szczycie życzeń pozostaje Luis Enrique.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.