Niemcy żegnają się z mundialem. Szwecja pewnie ograła Meksyk

si.com

Reprezentacja Niemiec od początku mundialu nie zachwycała formą. W pierwszym grupowym spotkaniu przegrali z Meksykiem, a następnie rzutem na taśmę pokonali Szwedów. Dzisiaj sensacyjnie przegrali z Koreą Południową 2:0 i na własne życzenie jadą do domu. Reprezentacja Szwecji pewnie pokonała Meksyk 3:0, dzięki czemu wychodzą z  pierwszego miejsca w grupie.

Podstawowe składy obu drużyn prezentowały się następująco.

I połowa

Reprezentacja Niemiec, aby znaleźć się w fazie pucharowej, musiała pokonać Koreę. Od początku spotkania Niemcy grali spokojnie i nie rzucali się do ataku. W 14. minucie spotkania Timo Werner miał okazję do strzału, jednak wybrał opcję podania, które było bardzo niecelne. Pięć minut później z rzutu wolnego bezpośrednio uderzył Seon Min Moon. Manuel Neuer “wypluł” piłkę przed siebie, lecz żaden z Koreańczyków nie zdołał jej wpakować do siatki. Mistrzowie Świata nie mieli pomysłu na grę. W ofensywie grali monotonnie i nie stwarzali groźniejszych sytuacji. W końcówce pierwszej połowy szansę znowu miał Timo Werner, jednak zbyt długo czekał na oddanie strzału i defensorzy zablokowali jego uderzenie. Do przerwy wynik na tablicy wskazywał 0:0.

II połowa

Zaraz po rozpoczęciu drugiej odsłony sytuację na zdobycie bramki miał Leon Goretzka, jednak jego strzał głową świetnie wybronił koreański bramkarz. Parę minut później po strzale Timo Wernera na trybunach mogliśmy usłyszeć jęki, które były spowodowane bardzo słabym strzałem z pola karnego. Korea miała sporo sytuacji, świetnie wychodzili z własnej połowy, jednak brakowało ostatniego podania. W doliczonym czasie gry rozstrzygnęły się losy całego spotkania. Pierwszą bramkę zdobył Kim Young-Gwon, najpierw sędzia liniowy wskazał spalonego, lecz po interwencji VAR bramka została uznana. Chwilę później Manuel Neuer stracił piłkę na połowie przeciwnika i “gwóźdź do trumny” wbił Heung-Min Son, który wpakował piłkę do pustej bramki. Ostatecznie Korea sensacyjnie ograła reprezentację Niemiec 2:0.

27.06.2018r., Mistrzostwa Świata 2018 Grupa F, Kazań Arena, Widzów: 41 835.

Korea Południowa – Niemcy 2:0 (0:0)

Bramki: Kim Young-Gwon (90+’), Son Heung-Min (90+’)

Żółte kartki: Jung Woo-young, Lee Jae-seong, Moon Seon-min, Son Heung-min

Sędzia: Mark Geiger (USA)

Korea Południowa:Cho Hyun-woo – Lee Yong, Yun Yong-sun, Kim Young-gwon, Hong Chul – Lee Jae-seong, Jung Woo-young, Jang Hyun-soo, Moon Seon-min (69′ Ju Se-jong) – Koo Ja-cheol (56′ Hwang Hee-chan, 79′ Go Yo-han), Son Heung-min.

Niemcy: Manuel Neuer – Joshua Kimmich, Niklas Suele, Mats Hummels, Jonas Hector (78. Julian Brandt) – Sami Khedira (58′ Mario Gomez), Toni Kroos, Leon Goretzka (63′ Thomas Mueller), Mesut Oezil, Marco Reus – Timo Werner.

Reprezentacja Szwecji w pierwszym spotkaniu wygrała z Koreą Południową 1:0, a w drugim mimo prowadzenia przegrała z Niemcami 2:1. Dziś podejmowała Meksyk, a tak prezentowały się wyjściowe jedenastki.

I połowa

Już w 13. sekundzie spotkania żółtą kartką ukarany został Jesus Gallardo i po strzale z rzutu wolnego Meksykanie musieli wybijać piłkę niemalże z linii bramkowej. Parę minut później strzał z przewrotki oddał Marcus Berg, jednak piłka przeleciała obok bramki. W 30. minucie meczu mieliśmy niezłą kontrowersję. Javi Hernandez w swoim polu karnym trącił futbolówkę ręką. Argentyński arbiter nie zauważył tego, jednak po chwili musiał zainterweniować VAR. Wielką ulgę mogli poczuć Meksykańscy kibice, ponieważ ku zdziwieniu Nestor Pitana nie wskazał na wapno. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

II połowa

W 51. minucie Victor Claesson nieczysto trafił w piłkę, która wpadła wprost pod nogi Ludwiga Augustinssona, a ten wyprowadził Szwedów na prowadzenie. Tempo całego spotkania wzrosło, zarówno jedni i drudzy chcieli zdobyć bramki. Kilka minut później reprezentacja Szwecji wywalczyła rzut karny, którego pewnie wykorzystał Andreas Granqvist. Ostatnia bramka była samobójczym trafieniem Alvareza. Meksykanin nie trafił w piłkę, a ta odbiła się od jego ręki i wpadła do siatki. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 3:0 dla Szwecji.

27.06.2018r., Mistrzostwa Świata 2018 Grupa F, Stadion Centralny, Jekaterynburg, Widzów: 33 061.

Meksyk – Szwecja 0:3 (0:0)

Bramka: 0-1 Augustinsson (51′), 0-2 Granqvist (62′ – z rzutu karnego), 0-3 Alvarez (74′ – samobój).

Żółte kartki: Jesus Gallardo, Hector Moreno, Miguel Layun – Sebastian Larsson, Mikael Lustig.

Sędzia: Nestor Pitana (Argentyna)

Meksyk: Guillermo Ochoa – Carlos Salcedo, Edson Alvarez, Hector Moreno, Jesus Gallardo (65′ Marco Fabian) – Hector Herrera, Andres Guardado (75′ Jesus Manuel Corona), Miguel Layun (89′ Oribe Peralta), Carlos Vela, Hirving Lozano – Javier Hernandez.

Szwecja: Robin Olsen – Mikael Lustig, Victor Lindeloef, Andreas Granqvist, Ludwig Augustinsson – Victor Claesson, Sebastian Larsson (57′ Gustav Svensson), Albin Ekdal (80′ Oscar Hiljemark), Emil Forsberg – Marcus Berg (68′ Isaac Kiese Thelin), Ola Toivonen.

Podsumowanie: Reprezentacja Szwecji po pewnej wygranej zapewniła sobie udział w 1/8 finału i z grupy wychodzi z pierwszego miejsca. Kolejna drużyna z grupy F, która awansowała do fazy pucharowej to Meksyk. Trzecią lokatę w grupie zajmuje Korea. Reprezentacja Niemiec zajmując ostatnie miejsce sensacyjnie nie wychodzi z grupy.