Die Mannschaft (Twitter)

Mistrzowie Świata, Niemcy rozpoczęli Mundial w Rosji od porażki. Lepsi od nich okazali się Meksykanie wygrywając 1:0.

W drugim dzisiejszym spotkaniu zmierzyły się drużyny z grupy F, czyli Niemcy i Meksyk. Główni faworyci do wyjścia z tej grupy. Minimalnym faworytem tego spotkania byli Niemcy, ale Meksykańscy piłkarze zapewniali, że będą chcieli dzisiejsze spotkanie wygrać. Ostatnio te drużyny mierzyły się w półfinale Pucharu Konfederacji, lepsi byli podopieczni Joachima Löwa, którzy wygrali 4:1.

Pierwszy groźny strzał zobaczyliśmy w 3. minucie, ze strony Niemiec. Timo Werner znalazł się w polu karnym po prawej stronie, dostał piłkę, uderzył i niewiele się pomylił. Meksykanie mieli okazję zdobyć bramkę z stałego fragmentu gry. Miguel Layún uderzył jednak bardzo niecelnie z rzutu wolnego. Jeszcze lepszą sytuację do strzelenia gola miał Héctor Moreno, który główkował po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, lecz spokojnie piłkę chwycił Manuel Neuer. Po dwóch dobrych akcjach Meksykanów wreszcie zaatakowali Niemcy. Werner obrócił się z piłką w polu karnym, mocno strzelił, był to jednak strzał w środek bramki i Guillermo Ochoa nie miał problemów by złapać futbolówkę. Najbardziej widocznym zawodnikiem w reprezentacji Meksyku był Layún, który za wszelką cenę chciał zdobyć bramkę, próbował strzałów z dystansu, tak jak po upływie dwóch kwadransów, jednak strzał był za słaby by zaskoczyć niemieckiego bramkarza. Po jednej z kontr, podopiecznym Juana Carlosa Osorio w końcu udało się wyjść na prowadzenie. Javier Hernández świetnie zagrał do Hirving Lozano ten minął jednego z niemieckich obrońców i pokonał Neuera.

Do przerwy Niemcy przegrywali z Meksykiem 0:1.

Od początku drugiej połowy Niemcy za wszelką cenę chcieli wyrównać, ale, że nie potrafili przedostać się w pole karne to strzelali z dystansu. Strzał Marvina Plattenhardta spokojnie chwycił Ochoa, a uderzenie Joshuy Kimmicha było bardzo niecelne. Swoją okazję też miał Marco Reus, który zdecydował się na strzał z ostrego kąta, ale było to nieudane uderzenie. Najbliżej celu był Toni Kroos, który kopnął z dystansu i niewiele się pomylił. W 82. minucie Meksykanie mogli zabić mecz. Layún dostał podanie od kolegi, pobiegł pod bramkę Neuera, ale uderzył tuż obok bramki. Pod koniec spotkania blisko gola wyrównującego był Julian Brandt, który kopnął z powietrza minimalnie niecelnie. Ostatecznie podopiecznym Joachima Löwa nie udało się odrobić strat i przegrali pierwszy mecz z Meksykiem 0:1.