Nicea znowu bez wygranej

foot01.com

Rewelacja tegorocznych rozgrywek Ligue 1, czyli zespół Nicei ponownie nie zdobył kompletu punktów. Tym razem pokonać nie dała się Bastia, która na własnym stadionie zremisowała z drużyną z Lazurowego Wybrzeża 1-1.

Pierwsi gola zdobyli gospodarze. W 17. minucie kontrę zespołu Bastii pięknym strzałem zakończył Prince Oniangue. Co ciekawe był to debiut czarnoskórego pomocnika w barwach gospodarzy, po tym jak przeniósł się na zasadzie wypożyczenia z angielskiego Wolverhampton do ekipy z Korsyki. Jeszcze przed przerwą gościom udało się doprowadzić do remisu. W 33. minucie Arnaud Souquet zdobył bramkę po rzucie rożnym wykonywanym przez Wylana Cypriena.

Goście byli zdecydowanie częściej w posiadaniu piłki, lecz to nie wystarczyło do tego by wywieźć ze Stade Armand Cesari komplet oczek. Nicea po 21 meczach ma na swoim koncie 46 punktów i chociaż na chwilę wróci na pozycję lidera Ligue 1. Bastia zaś wciąż dryfuje w okolicach strefy spadkowej.

Bastia – Nicea 1:1 (1:1)

1:0 Oniangue 17′

1:1 Souquet 33′