Nice I liga: Zwycięska Stal Mielec. Nieudana pogoń GKS-u Katowice

W pierwszym niedzielnym spotkaniu 9. kolejki Nice I ligi Stal Mielec po ciekawym spotkaniu wygrała 3-2 na swoim boisku z GKS-em Katowice. Podopieczni Zbigniewa Smółki do przerwy prowadzili 3-0, lecz w drugiej połowie goście z Katowic próbowali odrobić straty, lecz strzelili tylko dwie bramki.

Piłkarze Stali od pierwszego gwizdka sędziego Sebastiana Tarnowskiego byli drużyną zdecydowanie lepszą. Prowadzenie objęli już w 2. minucie gry. Dośrodkowanie z rzutu rożnego skutecznie wykończył kapitan Stali Krzysztof Kiercz. Na kolejne bramki Stali musieliśmy trochę poczekać. W 33. minucie świetną indywidualną akcję wykończył schodzący z prawej strony boiska do środka pola Michał Janota, który uderzeniem z dystansu pokonał Mateusza Abramowicza. W 38. minucie świetną okazję zmarnował Łukasz Wroński, który przegrał pojedynek sam na sam z Abramowiczem. Golkiper drużyny z Katowic skapitulował chwilę później. Arkadiusz Górka po minięciu Abramowicza wystawia piłkę Dejanowi Đermanoviciowi, który z łatwością podwyższył wynik meczu. GKS Katowice w pierwszej części spotkania stworzył sobie kilka okazji strzeleckich, lecz w bramce Stali bez zarzutu spisywał się Radosław Majecki.

Po przerwie GKS szybko ruszył do przodu, czego efektem była kontaktowa bramka w 49. minucie autorstwa Łukasza Zejdlera. Druga połowa nie była już tak atrakcyjna, jak pierwsza część spotkania. Więcej było błędów, fauli, walki w środku pola. Bardzo ciekawie zapowiadała się końcówka meczu. W 86. minucie błąd Rafała Grodzickiego wykorzystał wprowadzony z ławki Armin Cerimagić, który uprzedził Majeckiego i strzałem głową strzelił bramkę. Mimo ataków w samej końcówce meczu więcej bramek w Mielcu już nie padło.