Serie A: Juventus wygrywa, Dybala show

thesun.co.uk

Juventus wygrywa 3:1 w wyjazdowym meczu z Sassuolo. Swojego drugiego hat-tricka na ziemi włoskiej zdobył Paulo Dybala, który rozegrał setny mecz w barwach Juventusu.

Juventus zaczął mecz z wysokiego C. W 5. minucie Pjanić po raz pierwszy sprawdził Consigliego, ale Włoch obronił strzał. Chwilę później ładna akcja gospodarzy zakończona strzałem Higuaina, jednak ponownie bramkarz gości był bezbłędny. Consigli pierwszy raz wyciągnął piłkę z siatki w 16. minucie. Kapitalny strzał Dybali z pierwszej piłki w prawy róg bramki golkipera Sassuolo. Dla Argentyńczyka to był 50. gol w barwach Bianconeri. Juventus jak to ma w zwyczaju po strzelonej bramce kontrolował przebieg spotkania.

W drugiej połowie ponownie o sobie przypomniał Dybala. Argentyńczyk dostał podanie od Cuadrado w polu karnym i chytrym strzałem pokonał Consigliego. Snajper Juventusu w tym sezonie jest niesamowity, to był 7. gol w czwartym meczu w tym sezonie w Serie A. W 51. minucie niespodziewanie Sassuolo udało się pokonać Buffona. Politano wykorzystał nieudolność obrony Bianconeri i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. W 63. minucie Juventus odpowiedział i ponownie Dybala, który pięknym strzałem z rzutu wolnego skompletował swojego drugiego w tym sezonie hat-tricka. Juventus ma komplet punktów po czterech spotkaniach i przewodzi w tabeli wraz z Interem Mediolan.  Dla Dybali to był ósmy gol w czwartym spotkaniu i przewodzi w klasyfikacji strzelców.

17.09.2017, 4. kolejka Serie A, Mapei Stadium

Sassuolo 1:3 Juventus Turyn

51′ Politano – Dybala 16′ 49′ 63′

Sassuolo: Consigli- Letschert, Cannavaro, Acerbi- Lirola, Sensi, Magnanelli (Matri 78′), Mazzitelli (Duncan 58′), Adjapong- Politano (Ragusa 64′), Falcinelli

Juventus: Buffon- Lichtsteiner (Barzagli 72′), Rugani, Chiellini, Alex Sandro- Pjanic, Matuidi- Cuadrado, Dybala (Bernardesci 84′), Mandzukic- Higuain (D.Costa 78′)

Żółte kartki: Adjapong – Alex Sandro, Bernardesci

Sędzia: Davide Massa