Na reprezentację Szwecji spadła ogromna fala hejtu. Sprawa trafiła na policję


Reprezentacja Szwecji przegrała z Polską 2:0 i straciła szansę na awans do mistrzostw świata w Katarze. Na piłkarzy i selekcjonera Janne Anderssona spadła potężna lawina krytyki. Szwedzka federacja oficjalnie potępiła zachowanie swoich kibiców i zgłosiła sprawę na policję. 

Piłkarze i kibice reprezentacji Szwecji nie tak wyobrażali sobie wczorajszy wieczór w Chorzowie. Drużyna Janne Anderssona nie sprostała wyzwaniu i przegrała z reprezentacją Polski 0:2. Końcowy triumf Biało-Czerwonym zagwarantowały trafienia Roberta Lewandowskiego i krytykowanego przed tym spotkaniem Piotra Zielińskiego.

Na szwedzką ekipę spadła spora fala krytyki, a internauci nie zostawili na piłkarzach suchej nitki. Najbardziej oberwał Jesper Karlstrom, który sprowokował rzut karny. Z takim zachowaniem swoich kibiców nie mogła pogodzić się federacja, która zawiadomiła policję.

 – To, co się dzieje, jest straszne i dlatego musimy o to zadbać. Zajęliśmy się tym we wtorek wieczorem i zebraliśmy cały materiał – powiedział Martin Fredman, kierownik ds. bezpieczeństwa reprezentacji narodowej.

Kwestia promocji na mundial rozstrzygnęła się na Stadionie Śląskim, który po raz piąty był świadkiem awansu reprezentacji Polski na wielki turniej. Fotorelacja z “Kotła Czarownic” dostępna TUTAJ.


1 thought on “Na reprezentację Szwecji spadła ogromna fala hejtu. Sprawa trafiła na policję

  1. Zgłosić na policję własnych kibicow za krytykę- choćby najostrzejszą- to już jest szczyt frajerstwa!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.