Mundo Deportivo: Cristiano Ronaldo zdobywcą Złotej Piłki!

Kataloński dziennik sportowy Mundo Deportivo poinformował, że zdobywcą Złotej Piłki za rok 2016 został Cristiano Ronaldo.

Choć zwycięzcę oficjalnie poznamy dopiero w poniedziałek, 12 stycznia, to hiszpański dziennik sportowy ogłosił, że zwycięzca jest już znany, a będzie nim właśnie Portugalczyk. Real Madryt, jak i sam zawodnik mieli już zostać poinformowani o wynikach plebiscytu i zaplanować na czwartek wraz z przedstawicielami France Football sesję zdjęciową na okładkę magazynu oraz okolicznościowy wywiad. Dla gwiazdy Królewskich i reprezentacji Portugalii będzie to czwarte tego typu wyróżnienie. Więcej razy, bo pięć, wygrywał tylko Leo Messi.

W tym roku nie będzie organizowana z tej okazji gala wręczenia nagród, a powodem tego jest odłączenie się France Football od FIFY i przyznawanie przez każdą ze stron oddzielnej nagrody. Na poniedziałek na godzinę 18:00 zaplanowano za to początek ogłaszania wyników głosowania i oficjalne ogłoszenie zwycięzcy. Według Mundo Deportivo za plecami CR7 znalazł się Leo Messi, zaś najniższy stopień podium przypadł dla Antoine Griezmanna. Cały plebiscyt został zatem zdominowany przez przedstawicieli hiszpańskiej piłki.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.