MŚ U-20: Urugwaj pewnie wygrywa z Norwegią

Jeden z faworytów mundialu do lat 20 nie zawiódł i wygrał pierwszy mecz.

Urugwaj U20 - Norwegia U20 / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W meczu 1. kolejki Mistrzostw Świata do lat 20 Urugwaj wygrał z Norwegią 3:1. W drugim meczu tej grupy Nowa Zelandia rozgromiła Honduras 5:0.

Dla obu drużyn był to pierwszy mecz w tym turnieju. Obie drużyny mają zupełnie inny cel, Urugwajczycy mają walczyć o końcowy triumf, z kolei celem Norwegów jest awans z grupy, a później walka o jak najlepszy wynik.

Pierwszy strzał w tym meczu zobaczyliśmy w 3. minucie. W dużym zamieszaniu w polu karnym odnalazł się Francisco Ginella, który strzelał z pierwszej piłki, ale minimalnie się pomylił. Okazję na bramkę miał także Brian Rodríguez, pomocnik reprezentacji Urugwaju strzelał z ostrego kąta, lecz ten strzał pozostawił wiele do życzenia. W 22. minucie drużynie z Ameryki Południowej w końcu udało się wyjść na prowadzenie. Ronald Araújo zagrał dalekie podanie do Darwina Núñeza, ten przyjął futbolówkę, uderzył z woleja i piękną bramką dał prowadzenie Urugwajowi. Do remisu mógł doprowadzić Erling Braut Håland jednak Francisco Israel pewnie złapał piłkę po jego strzale. Chwilę przed upływem dwóch kwadransów pierwszej połowy Urugwajczycy podwyższyli prowadzenie. Rodríguez podał piłkę do Ginelli, ten ją przyjął, uderzył pod poprzeczkę i podwyższył prowadzenie. Rodríguez do asysty mógł dołożyć bramkę, ale Julian Faye Lund świetnie interweniował po jego strzale. Do przerwy Urugwaj prowadził z Norwegią 2:0.

Na początku drugiej połowy Norwegom udało się zdobyć kontaktową bramkę. Tobias Svendsen zagrał daleką piłkę w stronę pola karnego, tam błąd popełnił Maximilian Araujo, futbolówkę lekko dziubnął Christian Dahle Borchrevink i dał gola kontakowego Norwegii. Okazję do zdobycia bramki kontaktowej miał Hakon Evjen, który kopnął sprzed pola karnego, lecz Israel kapitalnie interweniował po jego uderzeniu. Do remisu mógł doprowadzić także Leo Skiri Østigård, lecz futbolówka po jego główce przeleciała nad bramką. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na Norwegach w 88. minucie. Nicolás Schiappacasse podał prostopadle do Rodrígueza, ten wyszedł sam na sam z bramkarzem i bez problemu wykorzystał stuprocentową okazję. Ostatecznie Urugwaj wygrał z Norwegią 3:1. W drugim meczu grupy C Nowa Zelandia pokonała Honduras 5:0.