MŚ 2022: Argentyna nadal z nadziejami po wygranej z Meksykiem

Po geniuszu Messiego i Enzo Fernandeza Argentyna wygrywa z Meksykiem 2:0. Nadzieje na wyjście z grupy nie gasną.

Dzisiejszy mecz był szczególnie istotny dla Argentyny. W pierwszym spotkaniu na mundialu przegrała z Arabią. Przez to wylądowała na samym dole tabeli. Przegrana dziś oznaczałaby koniec mundialu dla reprezentacji Argentyny.

Na początku meczu widoczny był jednak pressing Meksyku. Nie pozwalali Argentynie rozgrywać żadnych akcji na ich połowie boiska. Sami wychodzili wysoko i grali agresywnie.

Argentyna prawdziwą grę zaczęła późno. Do około 35′. minuty ich współczynnik “expected goals”, czyli goli oczekiwanych, wynosił zero.

Oprócz stworzenia sobie paru szans przez Meksyk, drużyna dowodzona przez Gerardo Martino zaliczała świetne powroty na swoją połowę. Byli w ten sposób w stanie powstrzymać niemal wszystkie kontry drużyny Argentyny.

Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 0:0.

Nadzieje Argentynie dał samotny popis Leo Messiego. W 64′. minucie strzelił gola spoza pola karnego. Strzelił mocno, po ziemi, z otaczającymi go zawodnikami Meksyku.

Po golu gra Argentyny przyspieszyła. Zaczęli grać konkretniej, szybciej i bardziej agresywnie. Byli w stanie tworzyć sobie kolejne szanse w polu karnym Ochoa. Tym samym odcinali możliwość strzelenia gola przez Meksyk.

W 87′. minucie podkreślili swoją przewagę drugim golem. Strzelił go Enzo Fernandez. Po podaniu od Leo Messiego Enzo znalazł się w polu karnym. Przedryblował zawodników Meksyku i precyzyjnie uderzył w róg bramki.

Mecz, pomimo słabej pierwszej połowy Argentyny, skończył się pozytywnym wynikiem dla drużyny Lionela Scaloniego. Argentyna wygrywa 2:0 z Meksykiem.

Argentyna – Meksyk (2:0)

64′. Messi, 87′. Fernandez

Argentyna: Martinez – Acuna, Martinez, Otamendi, Montiel (63′. Molina) – Mac Allister (69′. Palacios), Rodriguez (57′. Fernandez), De Paul, Di Maria (69′. Romero) – Martinez (63′. Alvarez), Messi

Meksyk: Ochoa – Gallardo, Moreno, Araujo, Montes, Alvarez (66′. Jimenez)  – Chavez, Guardado (42′. Gutierrez), Herrera- Vega (66′. Antuna), Lozano (73′. Alvarado)