Piotrowski: Na Euro pojedziemy z entuzjazmem

Jakub Piotrowski, Polska - Czechy

Fot. Mateusz Czarnecki

Jakub Piotrowski starał się wlać trochę optymizmu przed EURO 2024.

Do mistrzostw Europy w Niemczech coraz bliżej. Podczas czerwcowego turnieju Polacy zmierzą się z Austrią, Francją i Holandią. Wcześniej jeszcze czekają biało-czerwonych dwa sparingi na warszawskim PGE Narodowym.

– Oczekuję, podobnie jak cała drużyna, że w dwóch towarzyskich meczach przed turniejem, z Ukrainą i Turcją, dobrze się przygotujemy. Na Euro pojedziemy z entuzjazmem i myślą, żeby wygrać w każdym meczu. Wiadomo, to jest ciężka grupa, ale każdy profesjonalny piłkarz, jeżeli wychodzi na boisko, to z chęcią zwycięstwa. I takie będzie nasze nastawienie – wygrać każde spotkanie – mówił Piotrowski podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

– Myślę, że taką odpowiedzialność musi wziąć każdy z zawodników. Nawet rezerwowi, bo przecież mogą wystąpić w następnych meczach. Każdy na boisku musi być sobą, brać piłkę, starać się przy niej utrzymać i zrobić coś fajnego. Jeżeli będę miał okazję grać, to będę chciał się tym cieszyć i właśnie brać na siebie odpowiedzialność – dodał.

Szczególnie dla pomocnika Łudogorca ten turniej to wielka szansa. Ma za sobą znakomity sezon i jeżeli błyśnie podczas EURO, to może przykuć uwagę jeszcze większych klubów.

Jeśli będę miał okazję zagrać i drużyna będzie grała dobrze, to każdy piłkarz jest w stanie się wypromować. Wtedy są najlepsze momenty dla zawodników. Cała drużyna musi odpowiednio funkcjonować, żebym ja też mógł dobrze wygląda – zaznaczył.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.